Jak správně zařídit novou kuchyň?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kuchyň je místnost, která je často považována za srdce vašeho domu. Každá hospodyňka má představu, jak by ideální kuchyň měla vypadat. Při zařizování nové kuchyně byste měli myslet nejen na vaše pohodlí při pohybu v této místnosti, ale také maximální funkčnost. V dnešním článku se proto podíváme, jak novou kuchyň správně zařídit.

Než se rozhodnete vůbec kuchyň rekonstruovat, měli byste se rozhodnout, zda zvolíte kuchyň na míru, nebo zajdete do kuchyňského studia, kde vám odborníci kuchyň správně navrhnou. Nejlevnější variantou je sektorová kuchyň. Samozřejmostí je dnes 3D návrh, díky němuž si uděláte představu o tom, jak bude kuchyně vypadat po její realizaci. Praktičnost kuchyně je závislá na tom, jak zvolíte uspořádání jednotlivých funkčních zón, nezáleží až tak na její velikosti. A proto je potřeba si kuchyň na tyto zóny rozdělit.

Varná zóna

Nejdůležitějším místem je varná zóna, ve které je umístěná varná deska, digestoř a trouba. Je dobré tuto zónu umístit na jednu stranu kuchyně, nikoliv do jejího středu. V okolí této zóny je dobré dopřát si dostatek volného místa. Moderní trendy se ubírají novým směrem a upouští se od trouby nízko při zemi. Dnes se trouba dává do úrovní očí pro lepší manipulaci.

Hlavní pracovní plocha

Pracovní plocha by se měla nacházet uprostřed kuchyně, díky čemuž budete mít blízko nejen k varné, ale i k mycí zóně. Šířka hlavní pracovní plochy je doporučena mezi 1 a 1,5 metrem. Výška pracovní plochy se doporučuje 85 cm.

Mycí zóna

Neoddělitelnou částí kuchyně je také mycí zóna, kterou tvoří dřez, baterie a myčka na nádobí. Moderní kuchyně se bez myčky na nádobí neobjedou. Jestliže si necháváte dělat kuchyně na míru, pak si povšimnete, že je myčka zabudovaná přímo v nábytku, což vypadá mnohem lépe.

Úložné prostory

A zapomínat bychom neměli na úložné prostory, jako je lednička, mraznička či prostor pro potraviny. Tyto prostory by se měly nacházet blízko sebe. Je dobré v kuchyni mít také skříňku s policemi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sdílet článek


Název: Pohodlná postel Bruno včetně roštu + kokosová nebo bonelová matrace
Naše cena: 2390 Kč
Původní cena: 4780 Kč
Sleva: 50 %
Město: Praha
Zobrazit slevu

Název: Dovolená v Pensionu Jana pro 2 osoby se snídaněmi do postele
Naše cena: 999 Kč
Původní cena: 2108 Kč
Sleva: 53 %
Město: Cestování
Zobrazit slevu

Název: Kvalitní postele z masivu s roštem a matrací
Naše cena: 2889 Kč
Původní cena: 5780 Kč
Sleva: 50 %
Město: Praha
Zobrazit slevu

Název: Sada bavlněného povlečení s poštovným zdarma
Naše cena: 249 Kč
Původní cena: 449 Kč
Sleva: 45 %
Město: Praha
Zobrazit slevu

Název: Kvalitní anatomický polštář pro podporu zdravého spánku
Naše cena: 329 Kč
Původní cena: 944 Kč
Sleva: 65 %
Město: Praha
Zobrazit slevu

Název: Originální LED lampa ve tvaru motýla – 2 kusy v balení
Naše cena: 149 Kč
Původní cena: 399 Kč
Sleva: 63 %
Město: Praha
Zobrazit slevu

One thought on “Jak správně zařídit novou kuchyň?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *