3 druhy moderních kuchyní, které zažívají boom

Kuchyně na míru

Pokud vás čeká rekonstrukce kuchyně, stavíte dům, či zařizujete byt, stojí před vámi celkem příjemná práce. Výroba kuchyňských linek je proces, ve kterém jste vy ten hlavní, kdo určuje finální podobu kuchyně. Jaké trendy dnes frčí? Mrkněte s námi na 3 druhy moderních kuchyní.

Kuchyně s oknem zajistí dostatek světla

Především v nových domech se často setkáte s kuchyní, která má okno mezi spodními a horními skříňkami. Nejčastěji je pod ním umístěn dřez. Nejenže je díky němu vidět na zahradu při vaření, dodávají navíc celkovému prostoru dostatek přirozeného světla. Působí svěže a moderně. Kuchyně na míru se samozřejmě vyrábí i tak, že počítají s touto variantou a nejedná se o nic ojedinělého.

Kuchyně bez horních skříněk přinese teplo domova

V současné době můžete sehnat opravdu krásné nerezové kuchyňské doplňky v moderních designech, a to včetně nádobí. Je škoda, aby se takové vybavení válelo v šuplíku, a proto při rekonstrukci kuchyně hodně lidí volí možnost jejich umístění na stěnu místo horních skříněk. K tomu se využívají různé nosiče, poličky nebo věšáky.

Kuchyň bez horních skříněk možná na první pohled může vypadat neuspořádaně nebo neuklizeně, ale pokud se udělá s citem, působí velmi příjemným dojmem a vytváří opravdové teplo domova. A funkční výhoda takové kuchyně? Nejvíce používané kuchyňské potřeby máte stál při ruce.

Minimalistická kuchyně je stále uklizená

Opakem výše zmíněné „otevřené“ kuchyně, je kuchyně zařízená minimalisticky, kde je naopak všechno pečlivě skryto. I takové kuchyňské linky na míru jsou v dnešní velmi populární. Působí totiž stále čistě a uklizeně. Musí tu ovšem fungovat jednoduchá pravidla: každá věc musí mít své místo a je potřeba tu mít opravdu jen věci, které používáte. Jinak se vám šuplíky a skříňky zaplní spoustou kuchyňských potřeb, ve kterých se sami nebudete za chvíli orientovat a neustále přehrabování věcí vám velmi brzy poleze na nervy.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *