3 důvody, proč si koupit čalouněnou postel

626082_20870532Čalounění slibuje pohodlí a každý čalouněný nábytek nabízí uživateli komfort. Nejčastěji je nábytek potažen umělou či pravou kůží. Jistě víte, že sezení na dřevěné či kovové židli, která není opatřena čalouněním, není to pravé ořechové. V dnešním článku se podíváme, proč byste si měli zakoupit čalouněné postele a jaké jsou jejich výhody.

Čalounění mají na starosti čalouníci, kteří mají ve svém oboru bohaté zkušenosti. Hlavním principem je, že je nějaký výplň (molitan) přilepena na postel, na židli a podobně. V tu chvíli vám taková židle či postel může nabídnout maximální pohodlí a komfort. Ale oku taková výplň nelahodí, ideální je pokrýt ji nějakým polstrováním, respektive čalouněním.

1. Čalouněné postele nabízí pohodlí

Čalouněné postele slibují komfortní odpočinek. Samozřejmě, matrace je také důležitá. Na posteli můžete nejen spát, ale také odpočívat. Když se opřete o čalouněné čelo, pak můžete pohodlně číst svou oblíbenou knížku, nebo se dívat na televizi. Čalouněné postele jsou bezpečné, a tak se nemusíte bát, že byste si ublížili. Rám vás netlačí a navíc můžete nechat hrát i své děti na této posteli. Čalouněné postele totiž nejsou tak nebezpečné jako například dřevěné či kovové postele.

2. Design postele

Na trhu jsou dřevěné a kovové postele poměrně dlouho. Jsou charakteristické svým vzdušným designem a čistými liniemi. Kdežto hlavní výhodou u čalouněné postele je, že jsou potažené látkou či kůží, a tak je pouze na vás, jak okolní interiér s postelí sladíte. Můžete nechat postel jako dominující prvek ložnice, nebo naopak jej sladit s ostatními částmi místnosti. Navíc, pokud si nevíte rady, můžete se obrátit na designéry, kteří vám rádi poradí. Asociace českých nábytkářů sdružuje spoustu profesionálů ve svém oboru, u nichž si navíc můžete nechat udělat postel na míru.

3. Nádech luxusu

Čalouněné postele jsou nábytkem, který do vašeho interiéru vnese nádech luxusu. Velké oblíbenosti se z této kategorie těší kožené postele, které jsou potažené umělou či přírodní kůží. Zdravý spánek tak budete mít naprosto zajištěný. Luxusní design, osobitý styl za skvělé peníze – tak bychom mohli kožené či čalouněné postele charakterizovat v několika slovech.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *