3 nejčastější mýty spojené s fotovoltaikou

Fotovoltaika

Reputace získávání energie pomocí fotovoltaiky se v posledních letech zhoršila. Mohou za to nekvalitní prodejci materiálů z nespolehlivých zemí, ale také nepravdivé zdroje informací. Jak to vlastně je? Poradíme.

Fotovoltaika, nebo fosilní paliva? 

Někteří lidé si myslí, že je vlastně jedno, jakému z těchto zdrojů energie dají pro svůj byt, dům a kancelář přednost. Většinou jsou tyto pohledy krátkozraké, protože nemyslí na celkový stav naší planety. Fosilní paliva nejsou neomezeným přírodním zdrojem a jejich neustálým spotřebováváním se narušuje křehký ekosystém, který na zemi existuje. Navíc při jejich spalování vznikají nebezpečné emise. Fotovoltaika přirozeně zachycuje energii ze slunce, které svítí pro každého z nás. 

Jak je to s pořizovací cenou fotovoltaiky?

Další mýtus, který mezi lidmi panuje, je cenová hladina celého systému. Díky moderním technologiím se stále důmyslnější systémy dnes vyrábějí za velmi příznivé ceny. Navíc můžete využít státní dotaci, která pokryje více než třetinu celkových nákladů. K tomu si připočtěte, že i když si solární elektrárnu na střechu umístíte, po celou dobu její životnosti pouze a jen šetříte. V konečném důsledku ušetříte pomocí fotovoltaiky několik desítek tisíc korun. 

A co váha celého systému?

Máte střechu, která již nepatří mezi nejnovější? V tom případě samozřejmě zvažujete, zda pokládka solární elektrárny nenaruší statiku vaší střechy. Není nic jednoduššího než kontaktovat firmu, aby vám zdarma střechu zkontrolovala a zjistila, zda je solární systém pro vás vhodný. Díky použitým odlehčeným materiálům a efektivnímu provedení se ale dá říci, že sluneční elektrárnu lze umístit téměř na každou střechu. 

Přejete si i vy získávat energii z nekonečného zdroje energie, který je zde pro každého z nás každý den, a navíc zdarma? Pořiďte si svou soukromou sluneční elektrárnu a šetřete za energie každý den.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *