4 důvody, proč jsou provázkové záclony hitem

provázkové záclony

Znáte provázkové záclony? Jedná se o jemné provázky, které se spouští dolů přes okno a vytváří efektivní záclonu s netradičním efektem. Jejich údržba i vzdušnost jsou mnohem lepší než u klasických záclon. Dají se libovolně svazovat nebo rozpouštět a regulovat tím množství vpuštěného světla do místnosti. A to není všechno. Jaké jsou jejich další výhody?

1. Stylový designový prvek

Hlavním důvodem, proč si řada lidí pořídí právě tyto záclony, je snaha o dosažení jedinečného vzhledového efektu. Luxusní provázkové záclony vypadají velice efektně a díky možnosti je svázat na stranu, doprostřed nebo je nechat volně rozpuštěné, nabízí mnoho variant kombinací. To z nich dělá poměrně univerzální a stylový prvek do každé místnosti.

2. Vzdušná a lehká záclona

Jsou dostatečným oddělením, aby přes ně nebylo téměř nic vidět, ale na druhou stranou jsou velmi vzdušné a působí jednoduše efektně. Kromě klasického využití na okně se dají zakomponovat jako oddělení dvou místností nebo částí například obývacího pokoje.

3. Krytí před nechtěnými zraky

Při jejich rozpuštění vytváří poměrně hustou síť a působí jako jemné svislé žaluzie. V případě, že jedna vrstva nestačí, není nic jednoduššího, než pořídit další a vytvořit dvojitou vrstvu. Kombinace dvou ladících barev tak může vytvořit zajímavý prolínající se efekt. A když budete chtít dovnitř pustit trochu denního světla, jednoduše záclony stáhnete pomocí designové spony.

4. Hravé barevné kombinace

Nemusíte si pořídit pouze jeden barevný typ. Výhodou je, že se provázkové záclony dají libovolně kombinovat a snadno tak vytvoříte zajímavě vypadající kompozici. Základem mohou být například záclony v bílých odstínech, které je možné doplnit různě barevnými. Toho se dá využít jako působivého kontrastu s ostatními nábytkem a vybavením, případně jako stylové doplnění.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *