Jak se bránit přílišnému pocení v posteli

Věděli jste, že za noc přibližně vypotíme až 0,5 litru potu?Pokud jsme nemocní, může to být i více až kolem 105 l. Matrace za rok musí vydržet nápor až 365 litrů potu, který vyprodukujeme. Proto musíme vybírat matrace podle toho, jak dokážou odvádět pot. Pokud je matrace kvalitní, tak pot se vsákne způsobí rychlé vypaření potu. Obsahem potu není pouze voda, ale i tuky nebo soli. Tyto látky přitahují různé mikroorganismy. Madrace by se měla měnit přibližně po sedmi letech.

Matrace, které odvádějí pot

V posledních letech jsou dostupné kvalitní matrace, které dobře odvádějí vlhkost. Výborným řešením také je, pokud si pořídíte matrace ze studené pěny. Dobře odvádět vlhkost také dovede latexová matrace. U těchto matrací však zbystřete, měl by v nich převažovat podíl latexu, který je přírodní. Také taštičkové matrace, snadno pohlcují pot a vlhkost. U pružinových matrací je na vysoké úrovni prodyšnost matrací. Při doteku byste neměli cítit pružiny.

Další možnosti

Můžete také vyzkoušet postele u kterých se využívá kombinace vlny a bavlny a dalších přírodních materiálů. Existují také nové technologie, kterými jsou například gelové matrace. Jaké jsou vlastnosti gelu? Hlavní vlastností je udržování neměnné teploty těla. Jakmile se začne zvyšovat teplota těla, materiál z gelu odvede teplo a brání přílišnému pocení. Pokud je vám však často zima, tak tuto matraci také oceníte, kdy v tomto případě působí přesně naopak. Co obsahují gelové matrace? Gelové matrace obsahují gelové segmenty. Zachovávají vysokou míru prodyšnosti. Můžete si také vybrat z nejrůznějších tvarů, tuhosti.

Sdílet článek

One thought on “Jak se bránit přílišnému pocení v posteli

  1. Doporučuji mimo to také funkční prostěradlo – většinou to úplně stačí (stojí max. pár stovek oproti drahým matracím) :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *