Bazén je důvodem k radosti

bazén

Pokud byste si měli zvolit nějakou zábavu, která vás nikdy nepřestane nudit, určitě by tam dobře zapadlo dovádění ve vodě. Zahrady se stále více zaplňují různými modely bazénů, protože jde o stále dostupnější záležitost po finanční stránce.

Výběr správného bazénu

Nejčastěji se lidé rozhodují, zda si zvolit zapuštěné nebo nadzemní bazény. Lze tvrdit, že každý typ má své výhody a nevýhody, takže se na základě vlastností rozhodněte, co vám bude lépe vyhovovat. Zapuštěný bazén potřebuje jednorázové terénní úpravy a jeho pořizovací cena je vyšší v porovnání s nadzemními. Na druhou stranu vám uspokojí komfort během koupání, dlouholetá životnost, snadnější čištění, variabilita, odolnost materiálů, pohodlný vstup do vody, jednodušší provedení zazimování a odzimování. Můžete si také nechat vybudovat zastřešení a prodloužit si tím koupací sezónu. U nadzemních druhů počítejte s nižšími pořizovacími náklady, s jednoduchou instalací a manipulací. Ovšem odolnost materiálů je nižší, složitěji se čistí a udržují. V přelivovém bazénu sahá voda až k hornímu okraji, čímž se tvoří rovina s okolním terénem. O odvádění vody se stará přelivový žlab. Ve skimmerovém se odvádění vody řeší lokálně skimmerem.

bazén

Vylepšení komfortu u bazénu

Samotné pořízení bazénu je úžasná věc, ale potřebujete i několik doplňků, abyste si vodu užívali naplno. Bazénové příslušenství zahrnuje nejrůznější filtrace, tepelná čerpadla a chemii, aby se dalo dobře pečovat o čistotu vody. Z několika typů si vyberete i bazénové vysavače, které jsou k dostání jako ruční, poloautomatické a plně automatické. Správnou cirkulaci obstarají trysky a skimmery, které rovněž sbírají nečistoty na hladině, dokud neklesnou na dno. Takto předejdete tvoření mikrobů a řas. K nejoblíbenějším doplňkům patří teploměry, reflektory, solární sprchy, protiproudy a UV lampy.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *