Co s graffiti na fasádě? Víme, jak malůvky odstranit a zajistit prevenci!

odstranění graffiti

Zrekonstruovali jste dům a zanedlouho poté se na fasádě vyřádili pouliční umělci? Čmáranice lihovými fixy, tagy nebo větší graffiti – nic z toho vám zřejmě radost neudělalo. Pokud ze svého domu nehodláte udělat legální plochu, měli byste dát sprejerům za vyučenou. V prvé řadě se budete muset graffiti zbavit. Ale jak barvu ze sprejů efektivně odstranit? Odpovědi na nejpalčivější otázky najdete v tomto článku!

V souvislosti s odstraňováním graffiti vás zřejmě napadne přemalování krycím nátěrem. To bohužel většinou nestačí, protože barvy ze sprejů mají tendenci prosvítat, a to i po několikerém přemalování. A pokud se vám to podaří, je pravděpodobné, že se pachatel vrátí na místo činu a své veledílo opět probudí k životu.
graffiti

Další možností je vyčištění graffiti speciálními přípravky. Na trhu je jich poměrně dost a některé jsou velmi účinné. Háček je v tom, že není snadné odhadnout složení barvy ze spreje. Odstranění graffiti proběhne hladce jen za předpokladu, že zvolíte odpovídající čisticí prostředek, což bez předchozích zkušeností není pravděpodobné. Nevhodně zvolené čistidlo naopak situaci zhorší.

Jak z toho ven? Nejelegantnější způsob představuje čištění od graffiti pod taktovkou odborníků. Profesionálové ze společnosti AXIOM REAL dokáží odstranit graffiti, nápisy speciálními fixy, zbytky lepidla od plakátů a další nečistoty, které na fasádě nemají co dělat. Fasáda bude vypadat jako nová a po ošetření speciálním antigraffiti nátěrem odolá dalšímu sprejerskému řádění.

Spolupráce s AXIOM REAL má následující průběh. Po kontaktování na místo dorazí vyškolený technik, objasní vám postup čištění a provede přibližnou kalkulaci. Poté analyzuje složení materiálu a provede vzorové čištění na menší ploše zdiva. Budete-li s výsledkem spokojení, domluvíte se na celkovém čištění. Poslední krok spočívá v aplikaci antigraffiti nátěru, který chrání povrch před graffiti a nečistotami.

Další informace na témata odstranění graffiti a antigraffiti nátěry najdete na www.graffiti.cz.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *