Cylindrická vložka zkompletuje bezpečnostní kování dveří, aby vše fungovalo jako celek

posuvný systém na dveře

Zkompletovat bezpečnostní kování dveří tak, aby vše fungovalo jako správný celek, není zrovna snadné. Ovšem pomocníkem by v tomto případě mohla být cylindrická vložka. Ta ovládá závoru na dveřích čili zajišťuje dveře v zamknutém stavu a taky zapadá do protikusu zámku v zárubni. Vybrat však takovou cylindrickou záložku není zrovna snadné. To už je snazší vybrat posuvný systém na dveře nebo zámky na šatní skříňky. Abyste sáhli po té správné, poradíme vám. 

Případně se samozřejmě můžete zeptat odborníků, kteří vám jistě poradí nejen s výběrem kování na interiérové dveře či dveře vchodové, ale také vám poradí i s výběrem vhodné cylindrické vložky. 

Určete správný rozměr

Cylindrické vložky jsou také známé jako vložky FAB. Abyste vybrali tu správnou musíte znát její délku. Určit správný rozměr je skutečně zásadní. 

Při měření nebo respektive pro měření je pro vás důležitá hlavně osa vložky, která je nejčastěji označena šipkami A a B. Od této osy se měří vzdálenost pro výpočet délky vložky na jednotlivých stranách dveří. S měřením a určováním správného rozměru si dávejte záležet hlavně ve chvíli, používáte bezpečnostní kování. 

Vyberte cylindrickou vložku ze správné bezpečnostní třídy

Cylindrické vložky se klasifikují, a to do různých bezpečnostních tříd. Bezpečnostní třídy podléhají normám, jež jsou platné pro všechny státy Evropské unie. Dnes existuje celá řada bezpečnostních tříd, liší se převážně tím, jak dlouho jsou odolné. 

Nejodolnější jsou cylindrické vložky zařazeny do bezpečnostní třídy RC5 a RC6. Ty totiž mají odolnost srovnatelnou s trezorovou technikou. Jen velice zkušení zlodějové se mohou dostat do těchto dveří, ovšem musí použít elektrické nářadí, jako je třeba úhlová bruska. 

Cylindrické vložky spadající do bezpečnostní třídy RC3 odolávají minimálně tři minuty, vložky spadající do třídy RC3 odolávají minimálně pět minut.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *