Díky vám může pes žít déle

Masové konzervy pro psy

Lidé se málo pohybují, špatně jí, nedodržují pravidla zdravého životního stylu, čímž stále více riskují svůj život a vlastně si ho zkracují. S tím samým problémem se potýkají i psi, protože vzrůstá počet těch s nadváhou.

Dostatek pohybu a dobrý jídelníček pro vašeho psa

Pokud pes není v dobré kondici, zemře třeba o dva roky dříve, než by se dožil s vylepšenou stravou a dostatkem pohybu. Příčinou obezity bývá nedostatek pohybu a vyšší energetický příjem. Ano, na vině jsou lidé, protože oni vybírají svým mazlíkům jídlo a rozhodují, kdy se půjdou pořádně vyvenčit. Rozhodně nestačí několik metrů chůze, než vykonají svou potřebu. Hlavně velká plemena vyžadují pořádné proběhnutí. Zrovna tak majitelé vybírají krmivo, které by mělo být nutričně vyvážené. Masové konzervy pro psy s výbornou chutí prospějí lépe než ty o pochybné kvalitě. Krmení by se mělo zakládat na dobrém poměru výživných látek, kam se zahrnují sacharidy, tuky, bílkoviny, minerály a vitamíny. Dodržujte pravidelnost, misky naplňujte maximálně dvakrát denně v určených časech.

Psí radost a odměny

Z jiných příčin obezity lze jmenovat například stárnutí, kastraci a zdravotní potíže. Pes by se měl cítit příjemně a pohodově, vždyť i zvíře je citlivá duše. Berte ho na vycházky do přírody, hrajte si s ním, pochvalte ho, pomazlete se s ním. Též mu občas dopřejte nějaký pamlsek, rozhodně s mírou, aby zbytečně nepřibíral.

Co dalšího užitečného byste dopřáli svým mazlíkům? Na prymus.cz najdete dostatek inspirace potřeb pro psy a kočky. Nabídka zahrnuje krmiva, misky, pelechy, obojky, vodítka, léčiva i kosmetiku. Nechybí ani hračky a nutriční doplňky. Vždyť bez pěkných odměn by to nešlo. A netušíte, co by bylo pro ně nejlepší? Spoustu rad objevíte na infopes.cz, kde se probírají podrobně různá plemena, tipy na výcvik, strava a jiné zajímavosti.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *