Dřevěné a vinylové podlahy pro každou domácnost

Vinylové podlahy

Chystáte se na pokládku nových podlah? Nemůžete se rozhodnout, jaký zvolit povrch? Pakliže vyloženě netoužíte po dlažbě, která je velmi chladná a hodí se spíše do chodby či do kuchyně, poohlédněte se po takové krytině, která se bude snadno udržovat a zvládne i náročnější „provozní“ podmínky. Přeci jen takový obývací pokoj je frekventovaná místnost, takže podlaha musí něco vydržet.

Dřevěná klasika

Oblíbenou stálou klasikou ve světě podlahových krytin jsou dřevěné podlahy. Pakliže hledáte něco, co dodá vašemu obýváku honosnost a útulnost zároveň, rozhodně volte dřevěnou pokládku. Nejen, že vypadá velmi vkusně a sluší téměř každému pokoji, ale díky skvělým vlastnostem si ji zamilujete. Termoregulační schopnosti dřevěných podlah zajistí úsporu energií. Vhodně ošetřená dřevěná podlaha vydrží spoustu let. Její velkou výhodou je, že drobná poškození se dají jednoduše opravit, aniž by bylo nutné ji celou vyměnit. Trochu problém může nastat v případě, že vlastníte domácího mazlíčka, který dá takové podlaze zabrat. Proto je potřeba vašemu pejskovi pravidelně brousit drápky, abyste nemuseli podlahu neustále opravovat.

Odolný vinyl

Vinylové podlahy vynikají svou odolností vůči vodě a jinému poškození, jsou proto oblíbeným povrchem do koupelen či kuchyní. Vinyl má dlouhou životnost a skvělé akustické vlastnosti. Protože je voděodolný, je vhodný jako pokládka na podlahové topení. Hospodyňky ocení zejména jeho snadnou údržbu. Tyto podlahy můžete vybírat z celé řady provedení od hladkých či lesklých, přes homogenní nebo vrstvené, po plovoucí vinylové podlahy. Jejich instalace není náročná a zvládne ji každý šikovný kutil. Pokud však chcete mít jistotu, že bude položena správně a nebude křivá, raději se obraťte na profesionální pokladače. Kvalitní vinylové podlahy České Budějovice včetně jejich pokládky vám poskytne specializovaná firma Podlahy Hajný.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *