Finské sauny – česká ruční výroba

Finské sauny

Chystáte se na stavbu sauny? Nevíte, který typ zvolit? Hledáte spolehlivého partnera, který vám ji postaví tak, aby vás přežila a sloužila i vašim dětem? Mrkněte na finské sauny společnosti Saunaproject.

Česká společnost Saunaproject je tradičním čistě českým výrobcem saun a saunovacích prostor. Finské sauny jsou oblíbeným doplňkem moderního domu. Jsou ideální pro zlepšení zdravotního stavu i pro navození lepší nálady nebo léčení deprese. Tyto sauny vyrábíme pouze ručně od toho nejmenšího kousku dřeva a poté instalujeme do domu i na zahradu. Našim zákazníkům vždy garantujeme maximální kvalitu provedení i samotné montáže.

Proč finské sauny

Jak se liší finské sauny od ostatních? Proč si pořídit právě tento typ? Finské sauny jsou nejoblíbenějším typem saunování, které je již ověřeno mnoha staletími a vychytáno do nejmenších detailů. Finské sauny jsou vytápěny prostřednictvím lávových kamenů buď tzv. suchou cestou nebo tak, že se tyto kameny ještě navíc pravidelně polévají vodou. Vznikají tak parní nárazy a zvyšuje se vlhkost vzduchu v místnosti. Polévání mohou lidé v sauně provádět ručně nebo lze do místnosti namontovat kamna s vestavěným výparníkem, které budou vše provádět automaticky.

Zdravotní benefity

Jaké jsou zdravotní výhody finské sauny? Co přinese takové saunování vašemu tělu? Především zde dochází k vyplavení toxínů z těla a k posílení termoregulace organismu. Při saunování dochází k lepšímu prokrvení končetin, pokožky a orgánů. Pravidelný pobyt ve finské sauně vám zlepší náladu, zbaví stresu a také uleví od deprese. Jak to konkrétně funguje? V sauně se vám do mozku začne vyplavovat endorfin, známý jako tzv. hormon štěstí, a tím získáte pocit štěstí, lepší náladu a také vám utlumí případnou bolest.

Výhradně česká ruční výroba

Finské sauny vyrábíme vždy v České republice doslova od nejmenšího kousku dřeva. Naši zaměstnanci, kteří saunu vyrábí, ji pak také instalují u zákazníků a to buď jako venkovní na zahradě či za domem nebo jako domácí uvnitř domu klidně hned vedle obýváku, koupelny nebo kuchyně. Vždy tak máme pod kontrolou celý proces dodání klientovi od výroby až po finální montáž. Každá součást sauny je vyrobena pouze ručně a je tak zaručena špičková kvalita a maximální spolehlivost s dlouhou životností a minimální údržbou.

Jak je používat

Jak správně používat finské sauny? Jak se co nejlépe saunovat, abychom prospěli svému organismu? Klíčová je především teplota a vlhkost vzduchu v místnosti. Ideální teplota je mezi 90 a 100 stupni Celsia a vlhkost asi 20 %. Pobyt ve finské sauně by měl trvat asi 5 až 15 minut, u začátečníků spíše méně. Ti pak mohou délku pobytu postupně navyšovat. Rozhodně je však vždycky vhodné saunu nejprve někde vyzkoušet a případné zdravotní komplikace nebo nepohodu konzultovat se svým lékařem.

Stále si nejste jisti stavbou finské sauny? Potřebujete poradit se specifickým problémem? Neváhejte a obraťte se na nás. Rádi vám pomůžeme a navrhneme finskou saunu přesně pro vás.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *