Fóliovníky jsou cestou k lepší úrodě

Fóliovníky

Pěstování různých druhů rostlin, zeleniny a ovoce vyžaduje dobré podmínky, abyste se veselili z bohaté úrody. Příroda vám však s plány dokáže pěkně zatočit, když počasí jednoduše nevychází podle představ. Naštěstí existují způsoby, jak pomoci vyrůst sazenicím. 

Fóliovníky ochrání vaše pěstitelské pokusy

Dobří pomocníci se nikdy neztratí, vždy si je najdete, když se rozhodnete využít jejich služby. Dálkový rozvod tepla umí spolehlivě zajistit moderní teplovzdušné kotle, ale když se pouštíte do semínek a sazenic, tady vám spolehlivě poslouží fóliovníky různých tvarů. Za prvé ochraňují před nepříznivými projevy počasí, za druhé třeba před zobáky ptáků, kteří si nikdy nenechají ujít pochoutky z bohaté úrody. Levné fóliovníky vám přijdou vhod v době, kdy nehodláte investovat vyšší částky do drahých modelů. Záleží však na životnosti fólie, která má omezenou dobu použití. Některé varianty použijete opakovaně několik let, jiné vám nevydrží ani jednu sezónu. Kvalita rozhoduje o tom, jaká bude odolnost proti dešti, větru a jiným projevům počasí.

Přeprava i montáž fóliovníků bez potíží

Fóliovníky si momentálně vyberte z mnoha variant. Dopřejte si druhy víceloďové, s oblými a rovnými rohy, ekonomicky výhodné. K nesporným výhodám patří, že se jednoduše přepravují a uskladňují. Klidně tedy měňte umístění každý rok, nikdy vám nepřijde těžké vše rozebrat a znovu složit. Ke změnám dochází z důvodu, že vám v jiném rohu zahrady svítí více sluníčka a podobně. Ideálnější světelné podmínky pomohou mnoha rostlinkám. Montáž není nijak složitá a určitě ji zvládnete i vlastními silami. Někdy je dobré mít někoho druhého k ruce, aby se dosáhlo dokonalosti podle návodu. Fóliovník v dobré kvalitě slouží několik sezón, dokonce existuje možnost dát starší typy rekonstruovat. Nejvíce se opravují konstrukce a fólie.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *