Foukaná izolace: Jaké další výhody nabízí kromě své nízké ceny?

foukané izolace

Při zateplení objektů lidé stále častěji přistupují na možnost foukané izolace. Proč je tato metoda mnohem levnější než zastaralé metody? A jaké další výhody kromě nízké ceny nabízí?

Výhodná cena 

Foukaná izolace má jednu nesmírnou výhodu – tím, že se při její aplikaci výrazně šetří čas, se její cena pohybuje ve velmi příznivých hodnotách. Navíc klient platí pouze za materiál, který je využitý. Odpadá tak starost o odpad, který vzniká při klasické formě zateplování. 

Aplikace během několika hodin

Pokud se bude zateplovat rodinný dům, zateplení například půdních prostor nezaberou více, než jedno dopoledne. Další výhodou foukané izolace je tedy velká rychlost její aplikace. Opět při srovnání se zastaralou metodou, kdy se jednotlivé kusy nařezaly na potřebnou velikost, a poté se až umisťovaly, se jedná o velkou úsporu času. 

Žádné mezery

Opět srovnáme rozdíly mezi klasickou formou zateplení a foukanou izolací. Zatímco pomocí foukání materiálu se hmota dostane i do těžce přístupných míst, v případě klasické izolace nemůžete pokrýt mezery. V případě zastaralé metody zateplení tak vznikají tepelné mosty, které vedou ke kondenzaci vodních par. To se vám v případě foukané izolace stát nemůže. 

Žádné odpady

Jak jsme již zmínili výše, při aplikaci foukané izolace nevzniká žádný odpad. Platíte tak pouze za materiál, který je u vás v objektu použit. Navíc si nemusíte dělat starosti s odklízením odpadů, které se podle zákona musí ukládat na speciální stanoviště pro stavební materiál. 

Nemusíte nic vyklízet

Zatímco při starých metodách bylo zapotřebí vyklidit celý prostor, mnohdy také přístup k němu, aby mohly být proneseny velká balení s izolačním materiálem, nyní vám i tato starost odpadá. Foukaná izolace se aplikuje přímo ze speciálního vozidla. Stačí, když se do prostoru, kde se aplikace provádí, otevře okno, a vše je pro příjezd nachystáno. 

Foukaná izolace má spoustu výhod.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *