Granitové dřezy

watermark

Zařizujete kuchyň a vybíráte do ní ideální dřez? Klasikou je nerez nebo keramika, náročnější zákazníci dnes ale často sahají po granitu. Granitové dřezy jsou odolné, s širokou škálou podob a barev, které lze optimálně sladit jak s pracovní deskou, tak s kuchyní celkově. Velkou výhodou je i snadná údržba.

Co je vlastně granit?

Granitové dřezy jsou v porovnání s těmi nerezovými modernější. Existují různé druhy granitu. Základem materiálu směs drcené žuly, spojená akrylátovým pojivem a obarvená barvivem. Směs se zalévá do kovových forem a vytvrdí za vysokých tepot.

Pozor na laciné náhražky

Pod pojmem „granitový dřez“ dnes jde koupit dřezy, které nejsou vyrobeny z tak kvalitního materiálu, často je akrylát nahrazen polyesterovým pojivem nebo je zvolena odlišná metoda výroby Na takové výrobky pozor. Pokud chcete kvalitní dřez, u firmy M&K se bát nemusíte. Nabízí pouze kvalitní granitové dřezy z materiálu zvaného tegranit od spolehlivého výrobce. Na výběr je mnoho světlých i tmavých odstínů těchto dřezů, takže si vyberete do každé kuchyně.

Kvalitní dřez vám zpříjemní práci v kuchyni

Kvalitní dřez se vám i přes o něco vyšší cenu odmění svými skvělými vlastnostmi. Odolává dokonce chemickým čistidlům nebo vysokým teplotám, a to až do 280°C. Navíc se na něm tolik neusazuje špína, jako například na nerezu, a povrch má antibakteriální úpravu, takže jde o materiál velmi hygienický a s jeho údržbou nestrávíte mnoho času. Vypadá velmi pěkně a vydrží dlouho jako nový. Životnost granitu je dlouhá, takže vám bude sloužit mnoho let.

Granitové dřezy mnoha podob

Stavební servis M&K má pro vás granitové dřezy mnoha podob. Do pracovní desky je lze zabudovat klasickým způsobem, a určitě si vyberete tu pravou barvu právě k vaší kuchyňské lince. V nabídce je například bílá, šedá, béžová nebo metalická černá. Pro pohodlné mytí nádobí si vyberte co nejprostornější dřez s velkou plochou na odkládání nádobí, anebo rovnou kupte dvojdřez. Ale ani na menší pracovní desce se granitového dřezu vzdát nemusíte, vyberte si zkrátka jen nějakou úspornější verzi.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *