Hliník symbolizuje budoucnost oken

Hliníkové systémy

Bez oken si jen těžko dovedeme představit svůj domov. Okna nám zajišťují pohled ven, zároveň do prostoru uvnitř propouští přirozené světlo a samozřejmě fungují jako praktický prvek pro spokojené bydlení. V létě se díky otevřeným oknům můžete pořádně nadechnout a vyvětrat, v zimě zase vykouknout rychle ven. Jenže vybrat správná okna může být pořádný oříšek, zvláště, jste-li v tomto oboru naprostými laiky. Rozhodně se vyplatí a investovat čas do diskuse s odborníkem, který vám předvede možnosti a přednese všechny přednosti i negativa jednotlivých materiálů.

Hliník versus plast

Byť jsou hliníková okna stále populárnější, minimálně u nás vyhrávají plastová okna. Jsou totiž cenově dostupnější a slibují dlouhou životnost. Hliníkové systémy jsou ovšem unikátní ve funkčnosti a kvalitě. Hliník je obecně velmi pevný a stabilní, díky jeho vlastnostem si můžete objednat i velkoformátová a atypická okna pro originální řešení bydlení. I přesto, že je plastová varianta oken a dveří cenově výhodnější, hliníkové dveře a okna mají řadu benefitů a cena odpovídá kvalitě. Obecně je hliník považován za stavební materiál budoucnosti, stále častěji se využívá u novostaveb a komerčních objektů. Dá se s ním doslova čarovat. Velké prosklené tabule či atypicky řešená okna nebudou žádný problém. Nezapomínejte, že okna jsou intenzivně namáhanou částí stavby, proto se vyplatí investovat do skutečné kvality. A nemusí to být pouze oka nebo dveře, hliník toho snese mnohem více!

Znáte světlovody?

Světlovody patří mezi chytré pomocníky, díky nimž do špatně dostupných prostor dostanete pořádnou dávku světla. Toto střešní osvětlení je používané především tam, kde je potřeba přivést přirozené sluneční světlo a také tam, kde mezi střechou a stropem vzniká velký prostor. V takových případech, kdy světlík či střešní okno nelze technicky zabezpečit, nabízí se právě rafinované světlovody. Účinnost ovlivňuje průměr a orientace při instalaci, proto při instalaci vsaďte na jižní stranu, ta je totiž nejslunečnější stranou na střeše.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *