I podlaha dělá dům

Laminátové podlahy

Rekonstruujete byt či dům? Nebo si stavíte nové hnízdečko a chcete, aby v něm bylo vše dokonalé? Pak určitě věnujete spoustu času výběru podlahových krytin. V současné době je jich na trhu tolik, že vybrat si může být opravdu složité. Zásadní je zvolit takovou, která odpovídá našemu stylu života. Jste zvyklí mít byt tichý, čistý a bez poskvrnky? Určitě zvolíte jinou variantu, než když máte doma děti, psy a neustálý pohyb.

Pokud volíte jednoduchost a nízkou cenu, laminátová podlaha bude to pravé pro vás. Je oblíbená právě pro příjemnou cenu a snadnou údržbu. Když však budete trochu náročnější a budete chtít co nejdokonalejší a nejpřirozenější vzhled, pravděpodobně si vaše srdce získá jiná plovoucí podlaha.

Dřevěné podlahy jsou autentické a nezklamou. Můžete si vybrat z nejrůznějších stylů a barev, ať už chcete, aby vaše podlaha vypadala jako ve staré chalupě nebo moderním bytě. Výhoda dřevěných krytin je nejen v útulnosti a vzhledu. Dřevo má perfektní izolační vlastnosti, navíc absorbuje vlhkost a nezadržuje prach. Masivní dřevěné podlahy mohou mít nejrůznější podobu, od klasického stylu dřeva až k parketám. Zároveň si lze vybrat jak tradiční dřevo, tak i nejrůznější exotické. Jedinou nevýhodou je cena, která je oproti laminátu o trochu vyšší. Pokud však plánujete bydlení na celý život, určitě se nevyplatí šetřit.

Poměrně novou a velice oblíbenou záležitostí jsou vinylové podlahy. Tvrzený vinyl na zemi volí stále více lidí, jelikož tato krytina si vzala ty nejlepší vlastnosti od obou předchozích. Je snadná na údržbu, pružná, odolná, ale zároveň vypadá přirozeně a vybrat si můžete z nejrůznějších stylů. Na rozdíl od laminátu je vinyl pocitově teplejší. Vybrat si můžete jak moderní dřevěný styl podlahy, tak i například vzor korku nebo dlaždic.

Výběr podlahy není jednoduchý a vyplatí se věřit odborníkům. Firma Parkety Wölfel má v oblasti podlahových krytin mnohaleté zkušenosti a nabízí opravdu široké portfolio. Pokud si nevíte rady, pomohou vám s výběrem té nejlepší varianty s ohledem na vaše nároky, vkus i cenu.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *