Jak být stoprocentně úspěšní v čerpání státní dotace na bydlení

dotace na výměnu oken

Dotační program Nová zelená úsporám je každý rok obměňován, což žadatelům přidává nemalé starosti. Poradíme vám, jak být v žádosti o čerpání dotace stoprocentně úspěšní a jak získat třeba dotaci na výměnu oken.

Až dva roky zpětně

Mnoho lidí netuší, že státní dotaci v rámci programu Nová zelená úsporám mohou získat za své projekty až dva roky zpětně. Nejedná se tedy jen o realizace změn v přítomnosti, ale také v nedávné minulosti. Je však nutno dodržet státem přesně předepsaný postup, který vám umožní státní dotace získat. 

Stoprocentní úspěšnost

Pro výměnu oken je nutno dodržet přesný postup o deseti bodech, které na sebe navazují. Pro vyřízení dotace na novostavbu rodinného domu je postup samozřejmě ještě o něco složitější. Proto je vhodné si nechat poradit a starosti o dotace přenechat specializované firmě, která vám zajistí stoprocentní úspěšnost pro čerpání dotací. Vždy si ohlídejte, abyste úvodní energetickou studii, kde se stanovují úspory a výše dotace, měli zdarma. 

Odborný posudek i průzkum

Aby vám byla udělena státní dotace, musíte doložit potřebné dokumenty. I zde vám pomůže firma, která se dotacemi zaobírá. Vyřídí vám veškerou potřebnou dokumentaci, a to včetně odborného energetického posudku včetně krycích listů, administrace a samotného vyřízení dotace. Pro udělení dotace musíte mít zpracovaný i stavebně technický průzkum a zpracování projektu pro NZU. 

Abyste měli vše v pořádku

Dotace vám bude udělena až poté, kdy doložíte všechny potřebné dokumenty. Právě získání stanoviska stavebního úřadu a příprava dokladů pro udělení dotace jsou časově nejnáročnější úkony, které budete absolvovat. I s těmito potřebnými postupy vám pomůže specializovaná firma, vy se tak nemusíte strachovat, že byste promeškali nějaký nutný termín, nebo že byste vynechali některý z bodů úředně schváleného postupu. 

Dotace na bydlení se pohybují v částkách až několika stovek tisíc korun. Aby vám tyto dotace byly vyplaceny, musíte mít v pořádku všechny dokumenty.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *