Jak používat terasové podložky k odstranění nerovností a vyrovnání terasy

terasa

Víte, že pro realizaci terasy nemusíte nutně mít naprosto dokonale rovný povrch? Drobnější nerovnosti totiž dokážou hravě vyrovnat správně použité podložky pod jednotlivá terasová prkna. Podívejte se, v čem spočívají jejich hlavní výhody a na co si dát pozor při jejich instalaci v rámci úpravy terasy.

Gumové podložky pod terasu

K terasám existuje celá řada nejrůznějšího příslušenství, přičemž všechny tyto prvky pomáhají prodloužit životnost samotných prken vytvořit stylovou a funkční terasu. Gumové terasové podložky z granulátu mají hned několik praktických vlastností, díky kterým se báječně hodí pro upravení základu k následnému položení prken. Taková podložka si dokáže poradit s drobnými nerovnostmi a vytváří ideální základ pro umístění jednotlivých prken. Kromě toho podporuje lepší vysychání dřeva, což se pozitivně odráží na zlepšení celkové životnosti terasy.

Přidejte distanční podložky

Dalším praktickým pomocníkem při realizaci kvalitní terasy jsou distanční podložky. Jejich úkol spočívá ve vytvoření drobných mezer, jejichž přednosti opět prodlužují životnost dřeva a chrání proti hnilobě. Kombinací těchto praktických prvků přizpůsobíte terasu i takovému místu, které není na první pohled ideálně připravené a může mít drobné nerovnosti či ne úplně perfektní podklad. S tím zase pomohou speciální fólie, které najdete například zde: https://www.gardina.sk/textilie-pod-terasu/.

Nebojte se terasy svépomocí

I díky všem těmto nápomocným prvkům rozhodně není problém poradit si s realizací terasy jako takové. Na specializovaném obchodě na vás navíc čeká praktický návod, s jehož pomocí zvládnete jednotlivé kritické kroky a získáte vysněnou terasu za výhodnou cenu. Při použití moderních terasových prken a jejich správné instalaci se navíc můžete těšit na to, že půjde o vylepšení vašeho bydlení, které vám vydrží dlouhou dobu.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *