Jak se zachovat v případě výpadku proudu? Hlavně nepanikařte!

elektřina

Elektřinu ke svému životu potřebujeme. Bez ní si neuvaříme kafe, nerozsvítíme, nezapneme počítač ani televizi. A to zatím jsme jen v prostorách domácnosti. Elektřina ale pohání i veřejný život. Tramvaje, přístroje v nemocnicích, které udržují pacienty při životech, i atomové reaktory.

Bez elektřiny by se snad zastavil život. Tedy asi ne zcela, ale spoustu problémů by to jistě přineslo. A pokud by výpadek byl delší, v podstatě bychom se vrátili do prvobytně pospolné společnosti. Tehdy lidé také nejezdili tramvajemi, nepracovali na počítačích ani jejich životy neprodlužovaly dýchací přístroje. To ale asi nikdo nechce.

Představte si totální blackout

Totální blackout si dnes dokáže představit málokdo. Jak by vypadal a co všechno by s ním bylo spojeno. Jen si vzpomeňte, jak panikaříte, když výpadek proudu postihne vaši domácnost. Panika přitom rozhodně není na místě. Jak se tedy zachovat?

Zjistěte příčinu problému

V první řadě se pokuste zjistit příčinu problémů, tedy zda je problém přímo u vás, nebo někde jinde. To zjistíte pouhým pohledem okna (pokud k výpadku došlo ve večerních hodinách). Pokud všichni ostatní svítí a vy nikoliv, problém bude u vás.

Zkontrolujte hlavní jistič

V druhém kroku zjistěte stav hlavního jističe. Je-li tzv. vyhozený, snažte se ho nahodit. Pokud to nejde, shoďte všechny ostatní jističe, pak nahoďte ten hlavní a postupně do původní polohy vracejte i ty ostatní. A pokud po zvednutí konkrétního jističe ten hlavní opět spadne, budete vědět, že je problém v něm, respektive v místě, na nějž je daný jistič napojený. A daný spotřebič odpojte ze zásuvky. Problém by měl být vyřešen.

Obraťte se na specialisty

Pokud tomu tak není, nezbyde vám nic jiného než povolat specialisty. Elektrikáře, popřípadě elektro pohotovost. Jste-li z Prahy a blízkého okolí, doporučujeme obrátit se na společnost Elektro Elefant (https://elektro-elefant.cz) zaměstnávající ty nejlepší profesionály v oboru. Jejich hlavní předností je rychlý dojezd k zákazníkovi. Ve všední den dorazí do hodiny, v nočních hodinách do hodiny a půl. Ani se proto nenadějete a znovu budete opět svítit. Více informací hledejte na odkazu elektrikář nonstop pohotovost.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *