Jak si poradit se zazimováním bazénu

nadzemní bazén

Vzpomínky na léto vždy zahřejí a vyvolají úsměv na tváři. Jak si tak krásně přemýšlím o rozkvetlé zahradě, ptačím zpěvu, motýlích křídlech poletujících nad rostlinami, ale také o bohaté úrodě ze zeleninové zahrádky, pohledem zůstanu stát u bazénu. Dosud tam postává, i když počasí hovoří jasně – teplo se už letos nevrátí!

Včasná příprava bazénu na zimu je důležitá

Moc dobře si pamatuji, jak mi při koupi nadzemního bazénu kladli na srdce rady o pravidelném udržování, čištění a správném zazimování. Jenom díky potřebné péči si ho užiji bez problémů až několik sezón. Samozřejmě se nehodlám znovu zabývat koupí nového typu, když mi bazén od Marimexu zcela vyhovuje. Pro začátek si musím ohlídat, abych se příliš neopozdila. Celý proces se doporučuje zvládnout v době, kdy se teplota vody pohybuje v rozmezí od 10ti do 15ti °C. Co se týče venkovního vzduchu, noční teploty by neměly trvale klesnout pod nulu.

Jednoduché a rychlé řešení

Přestávám snít a lenošit. Vyndavám schůdky z vody, čistím je a připravuji k uskladnění. Vlastním nadzemní bazén z PVC, tím pádem půjde zazimování mnohem snadněji. V tomto případě musí voda ven. Úplně ji vypouštím. Postupně odstraňuji všechny hadice, filtrační zařízení, průchody a skimmer. Filtraci zbavuji usazených nečistot. Jakmile vyschne, dávám ji na místo, kde nehrozí zmrznutí. Dále se věnuji očištění vnitřních stran bazénu, k čemuž mi stačí obyčejná čistá voda. Nevolím chemické přípravky, aby se plášť nepoškodil během uskladnění. Po vyfouknutí horního prstence rozkládám bazén, nechávám ho dobře vyschnout. Následuje složení pomocí srolování. Chci se vyvarovat vzniku přehybů. Bazén přemisťuji na suché místo o teplotě 5 – 30 °C. Předem počítám s tím, že ho půjdu během zimního období ještě několikrát přeskládat. Zabráním nežádoucím přehybům a skladům na materiálu. A co vy, už máte zazimováno?

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *