Jak si uspořádat domácí dílnu

přepravky

V každém domě najdete koutek, kde se shromažďují různé druhy nářadí a jiné potřebnosti k bezporuchovému provozu domácnosti. Těžko někdo prohlásí, že nemusel nikdy nic připevnit, opravit, zatlouct nebo vyměnit.

Přehlednost v domácí dílně

Dobře vybavená domácí dílna se hodí celé rodině. Ne vždy máte k dispozici velkou místnost, mnohdy se využívá část garáže, kout na chodbě nebo skříň v předsíni. Ženy i muži se starají o opravy různého rozsahu. Během zařizování se zaměřte nejen na obsah vybavení, ale také na přehlednost. Stane se, že dva roky funguje vše bez potíží. Pak přijde den velkého bláznění, kdy se zdržíte dlouhým hledáním kleští, šroubováků, matic a kladívek. Regály a regálové systémy patří k nejčastějším řešením. Na jednotlivé plastové nebo kovové regály rozmístíte základní materiál, kanystr, přístroje a kbelík. Plastové dózy se hodí na uložení šroubků, matic, hřebíků, vrtáků a ostatních drobností.

Praktické skladiště

Kutilům se zalíbí i plastové přepravky s dobrou stabilitou. K výhodám patří jejich stohovatelnost a barevné odlišení. Stačí chvilka a vzpomenete si, že v červené leží ostré nože a v modré pilky. Do dalších vložíte metry, univerzální kombinačky, špachtle, lepidla, pásky, dláta atd. U přepravky si zvolíte, jaké provedení preferujete – zkosené, otevřené, skládací, kónické. Když vás postihne chuť uklízet a přerovnávat, jednoduše je přendáte.

Pracovní  prostory se navíc velmi často stávají skladem pro různé věci. Nádrž na vodu jste mohli koupit na dovolenou, ale ještě někdy se určitě použije. Nejde však jen o vodu, plastové nádrže vyhovují k přepravování a uskladňování kapalin. Díky kalibrovaným uzávěrům se dá spolehnout na maximální těsnost u výlevných otvorů. Sudy se zúženým hrdlem a šroubovatelným víkem lze zaplombovat, čímž se vyhnete potížím s unikáním látky do venkovního prostředí.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *