Jak vybrat LED televizi?

00806489-1sLCD televizory můžeme v současné době vídat v mnohých domácnostech. Moderní technologie jdou však stále kupředu a novějším typem LCD televizorů jsou LED televize. Ty se od LCD televizorů liší vysokým kontrastem a speciálním druhem podsvícení. Nabízejí mnohem větší komfort i co se týče úspory energií, mají totiž nižší spotřebu el. energie. Vyznačují se rovněž delší životností. Velkou předností je i velmi jasný obraz či vysoký kontrastní poměr. První LED TV uvedla na trh společnost Samsung, dnes je však vyrábí i jiné špičkové společnosti.

Pokud budete vybírat novou televizi, třeba do vašeho obývacího pokoje, můžete vybírat mezi klasickou LCD nebo LED televizí. Z pohledu budoucnosti a nejmodernějších technologií je rozhodně lepší vsadit na LED TV. LED televize jsou kvalitní a dokonalejší. Ač jsou o něco dražší vzhledem k vyšším výrobním nákladům, vyplatí se do pořízení takové televize investovat. LCD televize jsou levnější, a jestliže vám až tak nezáleží na obrazu, zvuku apod., můžete si zakoupit i tento typ televizoru.

Již na začátku článku jsme vám představili několik výhod LED televizí. Poskytnou vám mnohé, dokonalý jasný obraz, dvakrát širší barevné spektrum, dokonalé zobrazení černé i bílé díky podsvícení tzv. LED diodami. Jestliže se řadíte ke sportovním fanouškům, rozhodně byste neměli nad nákupem váhat, neboť i odezva je lepší, než u LCD televizí. Takže si můžete maximálně vychutnat sledování sportovních přenosů.

Jestliže hledáte televizi do obývacího pokoje, nejlepší volbou je LED televize. Jedna televize v domácnosti je však často málo a uvítáme další třeba do ložnice, dětského pokoje nebo kuchyně. Do těchto místnosti vám postačí LCD televizor.

Při výběru konkrétní televize by vás jistě měli zajímat i parametry, kterými se jednotlivé TV odlišují. Důležitá je uhlopříčka, rozlišení, kontrast, jas, odezva, spotřeba, pozorovací úhel i design. Co se týče uhlopříčky, můžete se řídit jednoduchým pravidlem. Vzdálenost mezi vaším zrakem a televizorem by měla činit dvoj- až trojnásobek velikosti úhlopříčky. V případě rozlišení zvolte Full HD nebo HD ready a čím vyšší bude kontrast, tím lepší obraz vám televize nabídne. Totéž platí u jasu. Odezva by neměla přesáhnout 8 milisekund. Pokud se zaměříme na design, LED televize jsou tenké a velice moderní. Určitě se vám budou líbit.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *