Jak vytvořit akustické prostředí ve vaší poslechové místnosti

hifi studio

Vytvořit si doma kvalitní akustické prostředí, ve kterém byste mohli vychutnávat hudbu v audiofilské kvalitě, bývá občas oříšek, obzvláště pokud bydlíte v bytě. Hluk od sousedů, děti hrající si vedle v pokoji, televize puštěná v obýváku, to vše dokáže audiofilský zážitek spolehlivě zhatit, nemluvě o nežádoucích vibracích a odrazech.

Přesto však i v domácím prostředí můžeme vybudovat hifi studio, ve kterém si lze vychutnat hudbu v dokonalé kvalitě.

Odhlučnění místnosti

Základem je důkladné odhlučnění místnosti. Na zdi můžete umístit závěsy, které sníží pronikání zvuku z ostatních místností, nebo použít speciální k tomu určené panely. Jejich výhodou je to, že kromě izolace od zvuku přicházejícího zvenčí, dokážou zamezit i nežádoucím odrazům zvuku uvnitř místnosti. Mívají totiž povrch osazen speciálními tvary, většinou malými jehlany, které dokážou odrazy zvuku pohltit.

Navštivte hifi studio

Pro inspiraci a nákup potřebných tlumicích materiálů můžete navštívit hifi poslechová studia Praha, kde si můžete nejen prohlédnout, jak vypadá dokonalé akustické prostředí, ale můžete si je i vyzkoušet na vlastní uši. Zkušený personál, jehož členové jsou sami zapálenými audiofily, vám poradí, jak vaši poslechovou místnost přiblížit studiové dokonalosti, a nabídnou vám široké spektrum tlumicích materiálů, které si můžete zakoupit.

Co když nemáte dostatek místa

Pokud máte doma málo prostoru a chcete vaši hifi soustavu umístit v místnosti, kterou budete využívat i k jiným účelům než poslech hudby (například obývací pokoj), jsou skvělým izolačním materiálem police s knihami. Knihovny dokážou nejen zabránit pronikání zvuku, ale také díky svému členitému tvaru zamezují jeho odrazům. Nejlépe uděláte, pokud knihovny budou pokrývat stěny od podlahy až po strop. Pokud navíc rádi čtete, je to skvělá příležitost rozšířit vaši sbírku knih.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *