Jak zařídit pokoj pro školáka?

Půjde v září vaše dítě do školy? Pak byste měli jeho hnízdečko hraček proměnit v místo, kde si může nejen hrát, ale také studovat a pracovat. Školáci mají zcela jiné potřeby než malé děti, na což byste jako rodiče měli myslet dopředu. V dětském pokoji by se měla objevit studovna, ale nemělo by být zatraceno ani místo pro hraní. Jak skloubit tyto dva prostory dohromady? Na to se podíváme v dnešním článku.

V dětském pokoji by se mělo objevit místo pro hraní, protože školáci, kteří mají šest, sedm let, si ještě rádi ve volném čase hrají. Na to byste měli jako rodiče stále myslet. Důležité jsou v pokoji úložné prostory, kde si může dítě schovat hračky, ale také věci do školy. Dále je nezbytné mít v místnosti prostor pro studium a také spánek, kde je potřeba se zaměřit na matrac a postel.

Studovna v dětském pokoji

Pro školáka bude velmi důležitou částí pokoje bezpochyby studovna. Zde by se měl objevit stůl, který by měl být co nejblíže okna, nebo by měl být co nejlépe osvětlen. Stůl by měl být dostatečně vysoký, měl by mít dostatek úložného prostoru. Dnes jsou velmi oblíbené psací stoly, které jsou výškově regulovatelné. Zaměřte se také na výběr židle, která by měla mít možnost výškového nastavení.

Dále se zaměřte na spací místo. Zde by se měla objevit kvalitní postel, ideálně o velikosti 90 x 200 cm. Tato postel pak bude vašemu dítěti sloužit i ve vyšším věku, protože je dostatečně velká. Spousta postelí nabízí možnost úložných prostorů – šuplíků, poliček a podobně. Zaměřte se také na výběr matrace, protože jen kvalitním spánkem vaše dítě docílí dobré nálady do druhého dne a dostatek energie.

Místo pro hraní

Také byste měli zakomponovat do pokoje místo pro hraní. Hračky by měly být uloženy v nějakém úložném prostoru. Neměly by být v pokoji volně poházené. Samozřejmě, je možné si místo pro hraní a místo pro učení ohraničit nějakou pomyslnou hranicí.

Sdílet článek

One thought on “Jak zařídit pokoj pro školáka?

  1. Dost záleží na věku – nutné počítat s častými změnami tzn. nedělat žádné změny permanentně .)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *