Kam se hodí barevná záclona a jaké koupit povlečení?

povlečení

Zařizování bytu je většinou milou povinností té něžnější části populace. Ženy rády přemýšlejí, jaké bytové doplňky koupí, co se nejlépe bude hodit k nábytku a k barvě stěn. Víte, kde nejvíce vynikne barevná záclona a vyznáte se v materiálech, ze kterých se šije povlečení?

Záclony pokoj zútulní

S bílou barvy záclony neuděláte chybu v žádné místnosti. Jenže aby té bílé nebyla najednou mnoho, jsou-li třeba bílé i stěny a nábytek, stojí za to ozvláštnit okno barevnou záclonou. Stačí, aby měla na sobě jen drobné barevné vzory, a už to bude působit jinak. Zejména do dětského pokoje je ideální pořídit barevně vzorované záclony. Nabídka na trhu je poměrně bohatá. A to nejen v metráži, ale i jako hotové záclony neboli kusovky. S nimi již doma není žádná práce, stačí je vzít a pověsit na okno.

Vybíráme závěsy do obývacího pokoje i ložnice

Jestliže nemáte doma žaluzie ani rolety, mohou závěsy plně zastoupit jejich funkci, kdy chrání prostor pokoje před slunečními paprsky a zraky zvídavých kolemjdoucích. Většinou se bytový textil, tedy závěsy volí barevně tak, aby ladily s ostatní vybavením interiéru. V současné době je velmi oblíbená šedá, neutrální barva, která bude hezkým doplňkem tmavého i světlého nábytku. Oblíbená je i hnědá, oranžová a žlutá barva.

Aby se vám dobře spalo

Kvalitní spánek vyžaduje pohodlnou postel a matraci. A povlečení, do kterého se zachumláte před tím, než usnete. Proto by povlečení mělo být ušito z příjemného materiálu, kterým je zejména bavlna. V obchodech se nabízí bavlněné, flanelové či krepové povlečení, nebo z bavlněného saténu, jenž patří k luxusním materiálům. Také povlečení lze barevně přizpůsobit zařízení ložnice, dětského i studentského pokoje. Jeho výběr je v kamenných prodejnách a internetových obchodech pestrá.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *