Každodenní přísun čerstvého ovoce a zeleniny pro pevné zdraví

vertikální odšťavňovače

Nedaří se vám konzumovat tolik čerstvého ovoce a zeleniny, kolik doporučují odborníci na výživu? Během hektických dnů může být problém sníst pět nebo šest porcí. Proč si to tedy trochu neusnadnit?

Vyzrajte na vleklé zdravotní problémy a buďte plní energie

Dlouhodobý nedostatek čerstvého ovoce a zeleniny může způsobit vážné oslabení imunity. Pravidelná konzumace čerstvých ovocných a zeleninových šťáv se naproti tomu významně projeví na jejím posílení. Můžete se zbavit i dlouhodobých zdravotních obtíží, například kožních problémů, bolavých kloubů nebo vleklého kašle či rýmy. V takových případech se pití vlastnoručně připravených šťáv mnoha lidem skvěle osvědčilo. Stranou nelze ponechat ani dostatek energie a lepší náladu, které si určitě brzo všimnete. Proč to tedy také nezkusit?

Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy podle vaší chuti

Ruční odšťavňování ovoce a zeleniny může být poměrně zdlouhavé a také méně efektivní. Z tohoto hlediska představují šnekové vertikální odšťavňovače velmi dobrou investici. Jejich výhodou je odšťavňování při nízkých otáčkách, takže zůstává zachováno maximum vitamínů a ve šťávě není pěna. Při odšťavňování se ovoce a zelenina zbaví pevné vlákniny, která brání plnému vstřebání vitamínů ve střevech. Proto si vaše tělo vezme ze šťávy až 4x více vitamínů než z celých plodů!

Zároveň se nemusíte bát toho, že by odšťavňování s vertikálním odšťavňovačem trvalo déle, než by vám bylo milé. Ráno si připravíte čerstvou ovocnou nebo zeleninovou šťávuběhem chvilky, a dodáte si tak energii na celý den. Šťávu můžete připravit ve větším množství i do zásoby, ale nezapomeňte ji skladovat v chladničce. Svěží šťávě nestojí nic v cestě!

Z jakého ovoce nebo zeleniny připravujete čerstvé zeleninové šťávy nejraději?

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *