Když chcete bydlet za pár korun

Dražby nemovitostí

Možná si myslíte, že cenově dostupnému bydlení dávno odzvonilo. Pokud sledujete trh s nemovitostmi, jistě víte, že se dlouhodobě očekává nárůst, což při hledání stabilního bydlení příliš nepřidá. Nicméně existuje jedna možnost, jak získat vysněný dům, dobře situovaný pozemek či snad komerční prostory téměř za hubičku. Sledujte dražbu nemovitostí a vyberte si z aktuální nabídky!

Dražby nemovitostí představují bezpečnou formu investování do nemovitostí po celé České republice. Před zahájením dražby je možné si dům, byt i pozemek důkladně prohlédnout a bez nátlaku se rozhodnout, zda chcete investovat peníze či nikoliv. Oproti prodeji přes realitní společnosti je nespornou výhodou objektivně stanovená cena, znalecký posudek a podrobné informace k nemovitosti. Dražba přitom začíná na dvou třetinách stanovené ceny a pouze zájemci určují, jaká bude reálná prodejní cena objektu. Zajímá vás, jak se dozvědět více o nemovitosti v dražbě?

Oblíbené dražby v exekuci

Exekučně zabavené nemovitosti zvedají zájem, protože jsou cenově značně podhodnocené a znamenají jistou investici. Rozhodnete-li se pro dražby nemovitostí v exekuci, musíte se nejprve zúčastnit dražby osobní účastí v dražební místnosti či online přes internet z pohodlí domova. Důležité je nejprve zaplatit dražební jistotu, tedy částku uvedenou v dražební vyhlášce. Zaplatit ji můžete přímo převodem na účet exekutora, nebo v hotovosti před zahájením samotné dražby. Pokud nemovitost nevydražíte, je vám částka samozřejmě neprodleně po skončení vrácena. Po ukončení exekuční dražby nemovitostí je důležité převzít dokument Usnesení o příklepu, v němž naleznete veškeré údaje k doplacení ceny.

Chytrá investice pro náročné

Dražba nemovitostí se může během chvíle stát zajímavým koníčkem. Kdo má finance navíc a neví, jak s nimi naložit, smí jednoduše sledovat aktuální byty, rodinné domy, pozemky a rekreační objekty v dražební nabídce. Kromě reálných fotografií a přesných specifikací tam naleznete i komerční a ostatní objekty, třeba garáže a stejně tak rybník a čerpací stanice.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *