Matrace 120×200 cm – to je královské lože pro singles

matrace 120×200

Šířky matrací začínají již na 80 cm a končí na 180 cm. Větší jsou pak vždy na míru. Jak si správně vybrat velikost matrace?

80cm lůžko nenabídne příliš pohodlí. Tak možná pro dítě. Tyto matrace se hodí jako dělené matrace pro postele, do kterých patří jinak matrace 160×200 cm. Rozdělit lůžko na dvě dělené matrace může být mnohdy výhodné. To třeba ve chvíli, když má každý z partnerů jiné požadavky na tvrdost matrace, nebo je jeden z páru výrazně těžším. Oddělené matrace zabrání deformaci celistvé matrace a tomu, aby se ten lehčí z partnerů neustále kutálel k tomu těžšímu. Takto dělené matrace je možné vybrat správně i podle nosnosti. Měly by být však vždy stejně vysoké, obvykle ze stejné série, aby na posteli rozdíl mezi matracemi nebylo poznat.

Když si užíváme singles život

Koupili či pronajmuli jste si byteček a užíváte si svůj bezstarostný singles život? Rozhodně to nedělejte na klasické 90cm posteli. Pro tyto případy jsou tady matrace 120×200 cm a k nim samozřejmě stejně velké postele. Nebudete se na nich cítit opuštění, jak by tomu bylo na 160cm posteli. Zato ucítíte komfort a luxus, který vám takto prostorné lože dá. A sem tam může u vás i přespat návštěva. Postel jí však jasně naznačí, že to zatím natrvalo nepůjde. Což jako milovník singles života nejspíš oceníte. Koupit pak větší postel a větší matraci bude tím správným signálem, že stojíte o změnu. A vidíte, ani hned nemusíte kupovat zásnubák. Pořád to půjde bez závazků.

Dobrá matrace = spokojený život

Žádný den nezačíná tak špatně, jak ten po probdělé noci. Ne kvůli večírku s kamarády, ale proto, že jste spali jako princezna na hrášku. I když tím vašim hráškem byla špatná matrace. Investice do matrace se vyplatí. Je investicí do zdraví i dobré nálady.

Nezapomeňte též, že sebelepší matrace není na věky. Měňte ji po 7 až 10 letech, přestože není proležená. V matracích se hromadí plísně a roztoči a snadno se stane zdrojem alergenů. Kvalitní matrace, rovněž online, nabízí Matrace-matex.cz.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *