Kvalitní spánek je důležitý, nespavost nám v něm ale brání. Jak s ní bojovat?

levná matrace

Určitě nám dáte za pravdu, když řekneme, že spánek je pro člověka opravdu velice důležitý. Během spánku naše tělo odpočívá, regeneruje se, a to je ostatně velice důležité. Bohužel mnozí lidé nemají během noci dostatek odpočinku, nemohou totiž usnout. Právě nespavost je problémem řady z nás, někteří s ní už bojují i léky nebo nejrůznějšími metodami čínského či jiného léčitelství. Pokud vás také nespavost postihla, prozraďme si, jak s ní bojovat, jak se s nespavostí utkat v boji a jak s ní jinými slovy vyhrát.

Jak již bylo zmíněno, nespavost je problémem, za kterým však často stojí nekvalitní levná matrace. Pokud chcete vyřešit nespavost, pořiďte si kvalitní matraci, která bude odpovídat rozměrům postele. Dnes najdete kvalitní matrace v jakékoli velikosti, latexovou i ortopedickou matraci najdete jak v rozměru 80×200, tak v rozměru 160×200

Možná jste však matraci vyměnili nedávno a nespavost je stále vaším problémem. Prozraďme si proto, co stojí za nespavostí, respektive jak na nespavost vyzrát. 

Zkuste to s bylinkami

Nespavost je jen nemoc, a tak na ni vyzrajte s bylinkami, jako to ostatně děláte i v případě jiných nemocí. Bylinky jsou všemocné čarodějky, které vám uleví i od této potíže. Navíc je zde velká výhoda toho, že na bylinkách si nevytváříme závislost, bylinky jsou pro náš organismus opravdu velice přijatelné. 

Na nespavost konkrétně pomáhá třezalka tečkovaná, také kozlík lékařský nebo bacopa. 

Zkuste relaxovat

Pokud chcete vyzrát na nespavost, měli byste si nastavit váš večerní režim. Posledních dvacet minut před spaním byste neměli v rukou držet žádné elektronické zařízení, kromě jiného byste měli jen relaxovat, a to například tak, že vezmete do rukou knížku nebo budete poslouchat příjemnou hudbu. Tělo se v tomto případě snadno uvede do relaxačního režimu a dříve, snadno usne.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *