Kvalitní židle do kanceláře rovná se úspěšný den bez únavy

kancelářské židle

Pokud sedíte denně více než 6 hodin na židli třeba v zaměstnání, pak zbystřete. Kvalita židle a její správná poloha může významně ovlivnit nejen vaši náladu, ale zejména zdraví. Dlouhé sezení je obecně zdraví neprospěšné, pokud si to ale vaše pracovní pozice žádá a sezení na židli je vaším denním chlebem, pak se vyplatí investovat do židle s řadou funkčních prvků.

Zdravé sezení trénujte i s dětmi

Kromě židlí do kanceláře se zajímejte také o dětské židle do pokoje vaší ratolesti. Dětská páteř se formuje vývojem, proto je důležité dítko již od útlého věku učit správnému sezení. Nohy by měly svírat v ohybu kolena 90 stupňů a plosky nohou by měly být po celé délce pevně na zemi. Sezení s nohama nahoře nebo snad pod hýžděmi mohou mít dopad na páteř a jsou častým důvodem vychýlené pánve. Správné sezení můžete trénovat prakticky kdekoliv – doma u počítače, v práci i ve škole a třeba na dovolené tam, kde jsou jídelní stoly v restauraci.

Jakou židli zvolit do kanceláře?

Kancelářské židle pořídíte v rozsahu od několika set korun až po tisíce. Jde především o použité materiály, cenově dostupné židle mají zpravidla plastový základ a základní funkci polohování zádové opěrky. Pro zdravé sezení je však důležité nastavit si též výšku sedáku a pozici, která vyhovuje vašim tělesným proporcím. Velmi oblíbené jsou kancelářské židle se síťováním, jež je prodyšné a nešpiní se. Manažeři pak mohou sáhnout po luxusních kožených křeslech kombinujících vysoký stupeň komfortu a prémiovou kůži či kvalitní koženku.

Při výběru židle na pracoviště neopomíjejte též posezení v zasedací místnosti. Konferenční židle dnes mohou nabídnout pohodlí i během delších porad a zároveň být moderní a cenově dostupné i pro prostory s větší kapacitou. Prohlédněte si atraktivní nabídku židlí na internetu, máte záruku skvělé ceny a rychlého dodání.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *