Kvalitní židle pro odpočinek i práci

židle

Židle jsou nezbytnou součástí lidského příbytku už od nepaměti. Na židli nebo křeslo se posadíme, chceme-li si na chvíli odpočinout a ulevit bolavým nohám po namáhavém dni. Židle, neboli postaru sesle, nám také umožňuje společenskou komunikaci třeba v rodinném kruhu u stolu při společném obědě. A neposlední řadě židli používáme při práci, ať už je to v kanceláři či při pracovních činnostech, u nichž je sezení možné.

Ergonomické parametry kvalitní židle

Aby se na ní dobře sedělo, musí židle splňovat určitě ergonomické podmínky. Jednak by měla být vyrobena z pohodlného materiálu, přičemž může být při její výrobě použito dřevo, plast, kov i jejich kombinace. Výška sedáku má být nastavena do výšky v rozmezí 40 až 50 cm tak, aby sedící člověk měl nohy v kolenou ohnuté v tupém úhlu. Při opření do opěradla bychom na židli měli být v mírném záklonu a výška opěradla by měla dosahovat pod lopatky.

Nabídka židlí je velmi rozmanitá

Sortiment židlí nabízí modely pro různé účely. Jinou židli vyberete k jídelnímu stolu a jinou ke stolu kancelářskému. Pro děti jsou výhodné tzv. rostoucí židle, které jsou vyrobené většinou ze dřeva a poskytují možnost nastavení velikosti židle podle výšky dítěte. Toto je výhodné zvláště proto, že děti rostou jako z vody a kupovat stále nové a nové židle by bylo nepraktické. Rostoucí židle, kterou nabízí na svých stránkách https://www.atan.cz firma Atan, má nastavitelný sedák a podnožku. Díky šroubům lze židli nastavit do takové výšky, jakou potřebujeme.

Designové židle do moderního bytu

Pokud máte rádi originální styl a designové kousky nábytku, určitě si vyberete mezi atraktivními modely židlí, které mají jednoho společného jmenovatele – nadčasový vzhled – a jež nabízejí pohodlné posezení. Takovou židli můžete pořídit do kuchyně k jídelnímu stolu nebo i do kanceláře, kde se stane nápaditým doplňkem interiéru.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *