Lidé chovají hady. Je to snazší než péče o akvarijní rybičky

terárium

Během koronavirové pandemie vzrostl zájem o chov domácích mazlíčků. Lidé se cítili sami a chtěli nutně vyplnit svůj volný čas tím, že se budou starat o jiného tvora, se kterým musí být doma, jelikož venku číhá nebezpečné onemocnění. A tak se zájem strhl nejen o akvarijní rybičky, ale spíše o hady, jelikož jejich chov je ještě o chlup snazší než zmiňovaná péče o rybky v akváriu. Hadům totiž stačí velice málo – hlavně kvalitní, velké a prostorné terárium, které si hravě postavíte z hliníkových profilů stavebnice Aluhobby.

Terárium s hady jako hezký estetický prvek

Mnozí lidé sahají po hadech i proto, že jsou společně s teráriem skutečně hezkým bytovým doplňkem přinášejícím do interiéru jistou porci exotiky. Navíc se lze tímto způsobem zbavit strachu, který k plazům mnozí lidé cítí.

Když se k tomu přidá fakt, že hadi nejsou těžcí na chov, navíc nejsou ani tolik slizcí, jak si mylně myslíme, rázem je jasno o domácím mazlíčkovi, který má vyplňovat naše volné chvilky. Ocení ho zejména jedinci, kteří nemají času na rozdávání. Hadi totiž opravdu nejsou mazlíčkem, který by byl zrovna dvakrát přítulný.

Volte hady, kteří vás nezabijí hned

Že jste se pro chov hadů rozhodli? Ať už je to proto, že si chcete ze zmiňované stavebnice poskládat terárium a vrátit se tak na malou chvíli do dětství, nebo že si opravdu chcete pořídit společníka, který by vyplňoval vaše volné chvíle, při výběru hadů buďte obezřetní. Jestliže patříte k začínajícím chovatelům, je dobré nejdříve vsadit na druhy, které vás nezabijí hned. Jinými slovy nevolte jedovaté hady, ale spíše škrtiče.

Podle odborníků je ideálním hadem do začátku korálovka, která může dorůst až do délky jednoho a půl metru. Nejedná se tedy o žádného drobného mazlíčka, spíše je to naopak – opravdu ji nepřehlédnete. Vhodná je také užovka červená, která je velmi klidným hadem výrazného zbarvení. Nebo pak stojí za zvážení krajta královská, která dorůstá do stejné velikosti jako zmiňovaná korálovka čili je taktéž k nepřehlédnutí.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *