Malý byt a úsporná řešení

1383114_15452619Spousta mladých párů se touží osamostatnit, ale jelikož nemají dostatek peněžních prostředků na prostorný byt, volí spíše malé byty. Jsou levnější a k bydlení pro dva zatím vystačí. Možná si řeknete, že se v malém bytě nedá pohnout, když tam nastěhujete všechen nábytek. Ale opak je pravdou. I malý byt může nabídnout pravé teplo domova, pokud nábytek dobře uspořádáte. V dnešním článku se podíváme na několik rad, které vám usnadní bydlení v malém bytě.

Nesmí chybět úložný prostor

Pokud je byt vybaven malým sklepem, nebo komorou, pak jste oproti jiným malým bytům, jimž tyto místnosti chybí, ve výhodě. Velké věci a předměty, které nepotřebujete, můžete lehce do těchto prostor uložit a vytáhnout je až v okamžiku, kdy je budete potřebovat. Úložné prostory nabízí i některé manželské postele, kam můžete uložit například sezónní oblečení, překážející časopisy, jichž se ale nechcete zbavit, dokumentů a podobně. Ale manželské postele s úložným prostorem nejsou jediným nábytkem, který vám může nabídnout úsporu místa.

Efektivní jsou vestavěné skříně, které se dělají většinou až do stropu. Doporučuje se jednoduchý design, protože i v jednoduchosti je krása. Navíc vestavěné skříně můžete efektivně sladit s celým interiérem a dodat tak bytu ojedinělé kouzlo.

Ve dne pohovka, v noci postel

V malém bytě je těžké umístit manželskou postel tak, aby nebyl narušen celkový design místnosti. Mladí lidé se obejdou bez klasické manželské postele a raději zvolí výklopnou postel, nebo rozkládací pohovku s úložným prostorem. Tyto pohovky nemají žádnou matrac, a tak vám odpadne povinnost vybírat si nové matrace do postele. Jednak tím ušetříte, ale zároveň získáte další úložný prostor. Navíc nemusíte vyměňovat ani rošty do postele. Ale pokud máte zdravotní problémy se zády, pak to možná pro vás bude problém. Je tedy nezbytné zvážit všechna pro a proti každé madrace.

Při výběru vhodné pohovky pro spaní vyberte takovou pohovku, která je určena pro každodenní spaní. Vsaďte na kvalitu, která je pro váš spánek velmi důležitá.

Kuchyně a obývací pokoj

Nejčastěji se nedostatek místa v malých bytech řeší tak, že se spojí obývací část s kuchyní. Jedná se o velmi moderní řešení, díky němuž bude byt vzdušnější a prostornější. Navíc spojením těchto dvou místností docílíte lepší společenské úrovně.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *