Nezbytnosti pro stavbu moderní terasy

distanční podložky

Přípravy pro stavbu terasy zahrnují finanční rozplánování a pořízení všeho potřebného, aby montáž dopadla výborně. Víte, že existují možnosti, jak si samotnou realizaci usnadnit a prodloužit i životnost? 

Ideální povrch pod terasu

Základem pro stavbu terasy je rovný podklad. Stále zápasíte s problémem nerovnosti? Máme pro vás účinnou radu – zaměřte se na pořízení terasových terčů, které zajistí stoprocentní rovinku. Rektifikační terče se používají buď na konkrétní místa, nebo na celou plochu. Existují různé velikosti o rozdílných výškách, které se šroubují a sklon se tak dorovná na milimetr přesně. Rovněž prodlouží životnost terasy stejně jako distanční podložky, které ochrání místa, kde se nejvíc zadržuje vlhkost. Terasa má díky nim vylepšenou ventilaci, vzduch proudí, vruty a dřevo se méně namáhají. Životnost se průměrně prodlužuje o dvacet až třicet procent. Vydrží déle než dvacet let. 

Vruty na terasy a jiné konstrukce ze dřeva

Jednotlivé vruty se od sebe liší a na terasy se doporučují používat speciální nerezové vruty. Dřevo se díky vrutům na různé konstrukce pořádně přitáhne a pevně drží i při vyšší zátěži, ale u terasy se musí myslet na odolnost proti většímu tlaku a pohybu dřeva. Dále se zaměřte na výběr vrutů podle používaného druhu dřeva, jiné požadavky se totiž pojí s exotickými dřevinami. K přednostem patří vysoká pevnost, tvarování extra určené na terasy a opakovaná použitelnost. Jestliže se domníváte, že jiné druhy poslouží stejným způsobem, riskujete tak jejich zlomení či utržení hlavičky. 

Prodej dřeva, příslušenství na terasy, ale rovněž montáže jsou typické pro firmu Gardina.cz, kde již během let své existence nasbírali mnoho zkušeností a realizovali stovky zakázek. Získáte zde záruku dva roky a výrobkům nechybí certifikáty dokazující kvalitu, životnost a ideální nosnost materiálu.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *