O dotaci na fotovoltaiku lze požádat i v letošním roce

Fotovoltaické elektrárny

I když se jeden rok překlenul v druhý, nemusíte zoufat. I letos je možné požádat o dotaci na fotovoltaiku, pokud se ji rozhodnete instalovat na rodinný dům, nikoliv však na chatu nebo byt. Fotovoltaické elektrárny jsou už pár let velkým trendem, s jejich výběrem a montáží pomůže firma Solidsun. Možná jste však zaskočení cenou zmiňované fotovoltaické elektrárny, tu však lze snížit až o 150 tisíc korun. Přesně takto vysokou dotaci je možné získat z dotačního programu Nová zelená úsporám, který funguje i letos. 

Jak jsme zmínili, i letos lze stále požádat o dotaci z dotačního programu Nová zelená úsporám. Nemusíte se obávat toho, že by získaný finanční příspěvek byl nízký, může se získat až zmiňovaných 150 tisíc korun. 

Dotace na fotovoltaiku jsou velice štědré

Pokud bychom srovnali výši dotací v době, kdy byl dotační program spuštěn, a kdybychom zároveň srovnali výši dotací aktuálně, lze říct, že jsou dotace na fotovoltaický systém opravdu velice štědré. Zmiňovanou sumu (tedy 150 tisíc korun) mohou získat především takové elektrárny, které jsou nejvýkonnější, tedy které přináší největší úsporu energií na rodinném domě. Právě solární elektrárny jsou ostatně za účelem snižování energií pořizovány, to ostatně vede ke snížení výroby elektrické energie, tudíž se prospívá okolí i planetě. A proto jsou tyto věci dotačně podporovány. 

Je také třeba zmínit, že dotaci mohou získat i jedinci, kteří už mají fotovoltaické elektrárny instalovány na svém rodinném domě a kteří touží po jejich rozšíření. Rozšířením dojde ke zefektivnění, a tak tedy i k úspoře energií. 

Na co se využívá solární energie?

Fotovoltaické systémy produkují takzvanou solární energii. Jenže nabízí se otázka, na co takovou energii využívat. Lze to prakticky na cokoliv. Solární elektřinu je možné využít pro ohřev vody, také pro vytápění domu nebo pro napájení elektrospotřebičů.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *