Omítání nikdy nebylo tak snadné

omítky

Omítání je disciplínou, na kterou si občas troufnou i poučení laici. Konec konců, omítnout stěnu v koupelně nebo v kuchyni není nic složitého. Je třeba jen znát správný postup a mít připravený vhodný materiál.

Nicméně takto se dnes pracuje pouze na opravdu malých plochách. Pro ty větší se už používají daleko sofistikovanější metody.

Obrovská časová úspora

Mezi ty nejpoužívanější moderní metody patří i strojní omítání. Rozdíly oproti tradiční ruční práci jsou v tomto případě obrovské, a to nejen co se časové úspory týče, ale i po kvalitativní stránce.

Nanášet omítku pouze ručně se vyplatí snad jen v případě menších ploch, ale pokrýt tímto způsobem třeba i malý rodinný domek, je práce na několik dní, nemluvě o námaze. A vzhledem k tomu, že čas jsou peníze, je pro větší projekty mnohem výhodnější využívat moderní omítačku.

Nejenže s jejím zapojením práce odsýpá násobně rychleji, ale je i kvalitnější. Namíchat směs tak akorát, aby byla co nejvíce homogenní, není žádná legrace a mají s tím problémy i zkušení mistři. Stroj to však dokáže během pár minut a výsledek je z pochopitelných důvodů vždy kvalitnější než produkt vzešlý z ruční práce. Takto namíchané omítky na zdi sedí mnohem lépe a zároveň disponují i lepšími vlastnostmi.

Všechny typy omítek

Strojní omítání je vhodné prakticky pro všechny běžně používané omítky, a to i včetně speciálních izolačních směsí. Zateplování budov České Budějovice je tak snadnější než kdykoliv předtím. A rovněž i lacinější.

Venku i v interiéru

Vzhledem k tomu, že moderní omítačky nejsou příliš velké a mají docela dobrou mobilitu, je možné je používat v podstatě všude, kde je potřeba. Venku i v interiérech. S dostatečně dlouhými hadicemi je možné nanést omítkovou směs i do prostor, kam je složité se dostat. Díky tomu se dá předejít celé řadě potenciálních potíží.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *