Osvětlení ovlivňuje vzhled prostředí více, než si myslíte

ceiling-lamp-335975_1280

Součástí každého moderního bydlení je vkusné a praktické osvětlení. Lustry i lampy se vyrábí v nejrůznějších barvách, tvarech i jakostech, a tím pádem nabízí prakticky neomezené možnosti výběru. I zde však platí několik pravidel, které bychom měli při zařizování místností dodržet.

Kuchyň vyžaduje hodně světla

V kuchyni obvykle trávíme mnoho času přípravou potravin a vařením. Je proto vhodné pojmout celý prostor jako pracovní, tedy co nejlépe osvětlit všechny pracovní plochy. Jako hlavní světlo využijte lustr do kuchyně s halogenovými zářivkami, ty pomohou rozptýlit světlo po celé místnosti. Poté bychom měli vybírat separátní zdroj světla pro osvětlení pracovních ploch – při přípravě jídla si totiž pravděpodobně budeme stínit a plocha by tak nebyla jedním světlem dobře osvětlena.

Pokud navíc máte v kuchyni umístěn jídelní stůl, i nad ním by měl být umístěn zdroj světla, který nebude zkreslovat barvu potravin. Abyste nebyli při jídle oslňováni, vhodné je zvolit trojúhelníkové nebo válcové stínidlo.

Ložnice jako oáza klidu

V místě odpočinku je vhodné vše utlumit. Lustry do ložnice by tak měly být opatřeny teplými, bílými zářivkami, které navozují pocit klidu a harmonie. Vhodné je také využít stmívač, kterým podle potřeby nastavíme intenzitu světla. Pokud umístíme zářivky do podhledů, získáme komfort jako v luxusním hotelovém pokoji.

Obývací pokoj by měl mít multifunkční osvětlení

V obývacím pokoji obvykle trávíme většinu času. Osvětlení tak musí být vždy ideální jak pro sledování televize nebo čtení knihy, tak i pro setkání s přáteli nebo romantický večer s partnerem. Základem je i zde jedno hlavní světlo, které by se nemělo odrážet od televizní obrazovky. Vhodné je pak vše doplnit stojacími nebo stolními lampami, které nám umožní regulovat osvětlení podle potřeby.

A kde tato světla koupit? Skvělý výběr nabízí Profi svítidla, tato společnost se zabývá prodejem osvětlení již řadu let a poradí vám s výběrem ideálních produktů do vaší domácnosti.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *