Parní čistič: pomocník v domácnosti, který ocení hlavně alergici

obrazky_1

Mám ráda čisté prostředí okolo sebe, proto dbám na pravidelný úklid svého bytu. To však pochopitelně s sebou přináší použití různých chemických čistících prostředků, což je poněkud v rozporu s mým postojem ke zdravému životnímu prostředí. Nechci ho totiž ještě více zatěžovat. Už tak dostává poměrně zabrat. Proto jsem hledala způsob úklidu, jenž by byl ekologický a přitom dostatečně účinný.

S parním čističem lépe dosáhnete čistoty v bytě

Do rukou se mi dostal parní čistič Clear World s dobrou cenou i výkonem. I když bývám k novinkám poměrně nedůvěřivá, tento přístroj se mi na první pohled zalíbil. Oproti vysavači dokáže z koberce dostat i špínu, která by tam jinak byla snad navěky. Díky spolehlivému parnímu čističi je možné v domácnosti zlikvidovat velkou část alergenů. Toto pochopitelně uvítá každý, kdo se s nějakou formou alergie sám potýká. A že alergie v dnešní době nejsou ojedinělé, svědčí i stále plné ordinace alergologů.

Nejčastějším alergenem v bytech je prach. Ten pára z parního čističe navlhčí a setře, čímž už nedochází k jeho víření. Tímto krokem se tedy eliminuje působení prachu na dýchací ústrojí alergika a ten může být v klidu. Protože jsem sama alergik a moje děti také, byla jsem na výkon tohoto pomocníka moc zvědavá. Skvělé výsledky mě příjemně překvapily. A opravdu – prach se nevířil, žádná rýma ani slzení očí se nekonalo.

Konec nákupu chemických čistících prostředků

Tím, že výkonný parní čistič pravidelně doma používám, jsem se zbavila nutnosti nakupovat chemické čisticí prostředky. Jednak tedy to má kladný vliv i na moji peněženku, protože ušetřím. Jednak i tyto přípravky mnohdy působily zdravotní potíže. Parní čistič však jde ještě dále, protože umí zlikvidovat i nezdravé plísně a roztoče. Při čištění podlahy parním čističem pára z trysek proniká do spár i trhlinek v podlaze a důkladně je podrobí očistě, již bych setřením obyčejným mopem neměla šanci dosáhnout.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *