Podnikatelské začátky bez zbytečného stresu

Textilní haly, textilní hala

Už delší dobu přemýšlíte o startu vlastní firmy, ale stále hledáte dostatek odvahy? Jestliže máte podnikatelský záměr a finance pro zahájení, neváhejte! Příliš dlouhé čekání značí riziko realizace vašeho nápadu úplně někým jiným.

Na úřady bez obav

Podnikání je spojeno s řadou povinností, ale nejde o nic neřešitelného. Nejprve se rozhodněte, jestli budete potřebovat živnostenský list, anebo se obejdete bez živnostenského oprávnění (půjde o některé činnosti, např. autorskou, uměleckou, tlumočnickou, advokátskou apod.). Vyplněním jednotného registračního provedete najednou všechny požadované ohlášky a registrace – sociální a zdravotní pojištění, DPH, daně z příjmu atd. Zjistíte, kdy podlehne vaše činnost elektronické evidenci tržeb. Každý rok podáte daňové přiznání a přehledy o pojištění.

Nezapomeňte ani na promyšlený marketing a budování věhlasu pro vaši značku.

Myslete na dostatek zastřešeného prostoru

A nastává čas rozjet ostatní záležitosti. Existují práce, kdy nikdo nezkoumá, jestli má dost místa na zařízení a zboží. Fajn, méně starostí. Většinou však dojde na hledání vyhovujících hal a budov. Zemědělci nakoupí pole, sady a louky, ale kromě toho se musí starat o uskladnění úrody, o ustájení zvířat a uklizení používané techniky. Budovy ve výborném stavu a za výhodné ceny se nenalézají ze dne na den. Montovaná hala však představuje dobré řešení pro zastřešení. Oceníte ji i v případech, kdy hodláte stávající objekty propojit či rozšířit. U montované haly počítejte s rychlou montáží a demontáží. Oceníte nízké náklady na údržbu a provedení podle vašich představ. Kvalitní opláštění vydrží minimálně po dobu deseti let, případné poškození jednoduše opravíte svárem. Speciální výrobní technologie obstarala u plachet vysokou odolnost proti nepříznivým klimatickým podmínkám a UV záření.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *