Pojištění nemovitosti online: Rychlá cesta k ochraně vašeho majetku

pojištění nemovitosti

Když si na hypotéku pořizujete vlastní dům nebo byt, současně s tím je dobré se zamyslet i nad pojištěním nemovitosti. Chrání totiž váš majetek proti nepředvídatelným událostem, jejichž vyřešení by znamenalo sáhnout hlouběji do kapsy. Někdy opravdu stačí velmi málo, třeba prudká letní bouřka s vichřicí a kroupami velkými jak tenisové míčky, a máte hned škodu na vyklených oknech.

Pojištění nemovitosti od Generali

Zajímavě řešené pojištění domácnosti má Generali. Její služby jsou na trhu už od poloviny 19. století. Během těch let se  vypracovala na jednu z nejznámějších evropských pojišťoven. Výhodou je, že udržovanou nemovitost lze pojistit na cenu, za kterou lze srovnatelnou věc pořídit jako zcela novou. Když se pojištění nemovitosti sjedná už na samém počátku stavby, získá pojistník slevu na celou dobu pojištění. S pojištěním souvisejí také asistenční služby, jež dovedou situaci v případě škodní události značně zjednodušit. Spočítejte si své náklady. Pojištění nemovitosti kalkulačka vám pomůže. 

Co všechno si můžete nechat pojistit?

Škody na majetku mohou vzniknout už během stavby domu nebo bytu, proto se pojištění nemovitosti vztahuje i na rozestavěný rodinný dům a také stavební materiál, jehož hodnota může jít do tisíců korun. Součástí staveb bývají garáže, oplocení či studna, je tedy pochopitelné, že pojištění nemovitosti se vztahuje i na ně.

Nezřídka bývají součástí domů solární panely, skleník, bazén nebo zahradní nábytek. Jaké by to bylo pojištění, pokud by toto nepojistilo? Ano, pojištění od Generali chrání také prvky zahradní architektury.

Na jaké případy lze pojištění nemovitosti sjednat?

Mezi škody, které pojištění kryje, patří ty způsobené živly, nehody a krádeže. Poškodí-li váš dům nebo byt voda z vodovodního nebo kanalizačního potrubí, pak pojišťovna vám to zaplatí.

Někdy se stane, že zateplená fasáda se zalíbí hlodavcům, kteří v ní najdou příjemné útočiště. S tím pochopitelně ale souvisí poškození fasády. Budete-li mít sjednané pojištění nemovitosti od Generali, tak vám tyto škody uhradí.

Moderní bazény zapuštěné v zemi velmi bývají vybavené zastřešením ze skla, jež zvyšuje jejich užitnou hodnotu. Pojištění bude krýt i rozbití skla, a to nejen u bazénu, ale také u oken či prosklených dveří.

Výhodné asistenční služby

Určitě se nechcete nikdy dostat do velmi nepříjemné situace, kdy se vám zablokují vstupní dveře do rodinného domu nebo bytu. Jak to řešit? S asistenčními službami je to velmi snadné. Pojišťovna vám uhradí dopravu, práci řemeslníka a dokonce i materiál a náhradní díly. A to všechno bez limitu plnění. Přitom není nijak omezena frekvence čerpání tohoto plnění. Zablokujete si dveře v květnu? Pojišťovna vám pomůže. Stane se vám totéž o měsíc později? Pojišťovna vám opět nabídne pomoc.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *