Pořiďte si fotovoltaickou elektrárnu s dotací Nová zelená úsporám

fotovoltaická elektrárna

Úspora energií patří ke stále aktuálním tématům. Proč nevyužívat přírodní zdroj, který se nikdy nevyčerpá? Fotovoltaické panely se vyplatí všude, kde se potýkáte s vysokou spotřebou elektřiny.

Elektřina pro domácnost s výhodami

Fotovoltaická elektrárna dnes není problém a plně vyhovuje našim klimatickým podmínkám. Je pravdou, že pořízení nepatří ke zrovna nejlevnějším, přesto se návratnost počítá do osmi až deseti let, když nevyužijete žádnou finanční podporu. Cena solárních panelů se bude snižovat. Jejich životnost se uvádí déle než třicet let, přičemž na různé vady poskytují výrobci záruku několika let. Panely umístíte na šikmé i ploché střechy s různou střešní krytinou, ale také na pozemky. Přičemž nezáleží na sklonu ani orientaci. Na všechny druhy střech se využívá speciální upevňování. Panely se dají integrovat do střechy, čímž fungují jako plné zakrytí. Instalace na střechy vyjde levněji v porovnání s realizací na pozemcích, navíc se nezabírá zemina.

Nová zelená úsporám podporuje i fotovoltaiku

Někdy patří dotace k velice dobrým počinům. Díky nim si vylepšíte styl bydlení, vyřeší se modernizace vytápění a úspora energií. Nechybí ani podporování fotovoltaiky i solárních termických systémů. Pomocí dotačního programu lze získat finance na instalaci u již dokončených či rozestavěných rodinných domů a novostaveb. Žádosti se podávají také během stavby domu, ještě před kolaudací. Vyplacení se spojuje se zapsáním objektu do katastru nemovitostí.

Nová zelená úsporám je program zahrnující i další druhy dotací. Čeká vás výměna oken a jiné rekonstrukce? Zažádejte si o dotační výpomoc až v řádu milionů korun při splnění stanovených podmínek. Podporuje se i zelená střecha, kde starší domy potřebují kompletní renovaci oken, opláštění budovy a otopné soustavy, aby došlo k dokonalému tepelně-izolačnímu efektu.

Zajímá vás, jak ušetřit za energie? Potřebujete poradit se zateplením domu, dotacemi nebo třeba s volbou vhodného vytápění? Na webu E.ON Rádce najdete mnoho praktických tipů a triků pro úspory elektřiny a plynu v domácnosti a můžete si zde snadno  domluvit osobní, telefonickou či emailovou konzultaci s energetickým poradcem.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *