Posuvné dveře do vašeho bytu

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pokud vlastníte malý byt, už vás určitě napadlo, jaká je škoda prostoru za dveřmi, který nemůžeme využívat. V zádveří totiž vzniká takové „mrtvé“ místo, které ještě více ubírá plochu bytu.  Vhodným řešením se jeví posuvné dveře do bytu. Tyto dveře nejenže jsou účelové, také vypadají velmi stylově. Jejich využití je tedy vhodné nejen do bytů a domů, ale i do moderních kanceláří.

Jaké jsou další výhody posuvných dveří? Takovéto dveře jsou účinnými izolátory tepla v zimě a chladna v létě. Navíc tvoří i zvukovou bariéru mezi jednotlivými pokoji. Posuvné dveře se snadno pohybují po kolejích. Proto je velmi snadné je otevřít, například pokud máte nákup v obou rukách. Úspora místa je výhodná také v tom případě, že chcete něco většího přinést do bytu (například novou lednici). Nemusíte už brát ohled na to, jak dalece byste otevřeli standardní dveře.

Podle čeho dveře vybírat? Ohled musíte brát samozřejmě na stávající design interiéru. Do tmavých místností zvolte dveře, které jsou prosklené, pro větší soukromí je lepší mléčné sklo. Prosklené dveře totiž propustí světlo a prosvětlí tmavé místnosti – například panelovém domě to jsou zejména koupelny a záchody. A i když se jedná o skleněné dveře, jsou vyráběny z bezpečnostního skla, takže se nemusíte bát případných úrazů následkem vysypaného skla. Pak už výběr závisí jen na vašem vkusu. Společnost Orsabac s.r.o. nabízí speciální dveře právě do prostor koupelen a záchodů, které jsou speciálně vyvinuty do vlhkého prostředí. Životnost dveří této společnosti nijak nezkrátí ani nadměrná vlhkost.

Samotná instalace dveří není náročná, obejde se bez bourání. Stačí nainstalovat kolejnice pro dveře a odstranit stávající panty a je hotovo.

Pokud ve svém domě nebo bytě naopak neřešíte problém malých místností, ale máte místnosti příliš velké, které jsou náročné na vytápění – ať už mluvíme o finanční stránce nebo délce vytápění, můžete zvolit posuvné stěny. Místnost tak můžete rozdělit na několik menších částí, nebo v případě potřeby ji zase otevřít a využít celou plochu.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *