Povlečení pro dobrý spánek

krepové povlečení

Kvalitní spánek je důležitý pro zdraví člověka. Zajišťuje celkovou regeneraci lidského těla, jeho vitalitu, obranyschopnost a je důležitý pro naši dobrou náladu! Na kvalitě spánku se podílejí kromě roštu a matrace také lůžkoviny, včetně tak obyčejné věci jako je povlečení. Na trhu existuje velké množství materiálů, které se na výrobu povlečení používají: flanelové, bavlněné, damaškové, saténové, mikroflanelové, bambusové a také krepové povlečení. Každý materiál má svoje výhody a nevýhody.

Jak se dobře vyspat

Pokud toužíte po klidném a nerušeném spánku, měli byste zvolit takové povlečení, ve kterém se bude cítit pohodlně. Krepové povlečení dobře propouští vzduch, saje pot a je velmi jednoduché na údržbu – protože je jeho struktura zvlněná, není potřeba krepové povlečení po vyprání žehlit.

Krep není materiál

Samotný název „krepové“ povlečení znamená pouze typicky zvlněnou strukturu látky. Proto se při výběru krepového povlečení nezapomeňte podívat, z jakého materiálu je vyrobeno. Nejkvalitnější výrobky jsou vyrobeny ze 100 % bavlny. Zaměřit se můžete také na výrobce a vybírat si krepové povlečení české výroby. Nejenže podpoříte český trh, ale od tuzemského výrobce lze očekávat tu nejlepší kvalitu včetně prvotřídního materiálu, moderních vzorů a bez obav ze ztráty barevnosti! A i přes tyto vlastnosti je zaručena výhodná cena – levné krepové povlečení může být i kvalitní!

Barevné provedení

A když už jste si vybrali materiál a výrobce, zbývá vám jen zvolit vhodnou barvu. Vybírat můžete z nepřeberného množství motivů – od květinových vzorů po moderní abstraktní tvary a křivky, dětské motivy, až po jednobarevné povlečení. Vždy dbejte na to, aby povlečení ladilo s celkovým vyzněním ložnice. Nezapomínejte ani na jeho praktickou stránku. Například pokud s vámi domácnost sdílí čtyřnohý miláček, světlé povlečení, na kterém budou vidět otisky tlapiček po raním buzení, není tou nejvhodnější volbou.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *