Povlečení v designech pro každého

lůžkoviny

Klidný spánek je důležitý pro každého. Nejde však jen o samotnou postel, záleží také na vyhovující matraci a povlečení, které musí být tělu příjemné během celé noci. Na našem trhu najdete mnoho materiálů, vzorů a barevných odstínů, stačí jen vybírat. 

Povlečení pro chladné noci

Při výběru záleží nejen na kvalitě, ale rovněž na materiálu, ze kterého jsou lůžkoviny zhotoveny. Některé látky se hodí spíše na léto, protože budou chladit, jiné naopak zahřejí v chladnějším prostředí. Hřejivost je typická pro flanel, proto tento typ používejte během podzimních a zimních měsíců. Základem flanelu je stoprocentní hustě tkaná bavlna. Povrch se upravuje počesáváním, čímž se vlas dostane na povrch látky. U flanelu si tak můžete všimnout jemných chloupků. Jde o velice měkký, nadýchaný a jemný materiál, který si oblíbíte i pro svou snadnou údržbu. O něco silnější v porovnání s klasickým je jemný flanel. Usnete v opravdu hodně měkkém povlečení, který výborně zahřeje i největší citlivky na zimu. Jde o nemačkavou látku, kterou nemusíte žehlit a praní na vyšší teploty nečiní žádný problém. 

Spát jako v bavlnce

Vyspat se v naprostém pohodlí a dosáhnout tím nejlepšího odpočinku. Ano, to je přání všech lidí, ale mnohdy se to příliš nepodaří. Spát můžete výborně v bavlněném saténu, který je hypoalergenní, rovněž v zimě zahřeje, jelikož se vyrábí z bavlněných přízí, které jsou schopné se přizpůsobit teplotě lidského těla. V létě vás naopak bude chladit. U povlečení si však dávejte pozor na druhy s různými příměsi syntetických přízí z polyesteru. 

Povlečení si v eshopu vyberete v různých rozměrech. Nechybí ani oblíbená dětská povlečení s pohádkovými a zvířecími motivy. Před prvním použitím se doporučuje ložní prádlo vyprat naruby, tak ho i sušit, čímž se prodlouží jeho životnost. Vyhněte se sušení na přímém slunci, u sušičky zvolte program o nižší teplotě.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *