Poznejte výhody nábytku z masivu

Jídelní stůl

Nábytek z masivu je stále velice oblíbený a již po mnoho let žádaný. Tato trvalá popularita je dána především jeho kvalitami. Pojďte se podívat, jaké má dřevěný nábytek z masivu výhody. Určitě pochopíte, proč se do něho již mnoho lidí před vámi zamilovalo a jistě si jej budete chtít do svého domova pořídit i vy.

Dlouhá životnost a cenová výhodnost

Masivní nábytek má mnohem delší životnost než umělé materiály nebo dřevotříska. Vydrží po mnoho let dobře vypadat a zároveň si zachovává svou plnou funkčnost. Jídelní stůl se vám nerozviklá a šuplíky budou stále dobře držet na svých místech. Životnost je až několikanásobně delší než u méně odolných materiálů. I když nábytek z masivu stojí více a je potřeba zpočátku do něj investovat větší prostředky, což je jeho hlavní nevýhodou, přežije hravě jiné vybavení domácnosti. Nemusíte jej tedy po několika letech obnovovat. Cenově se tak v dalším časovém horizontu vyplatí.

Nezávadnost a praktičnost

Tento typ nábytku se dá dobře udržovat. V případě jeho poškození není nic snazšího než odřenou část zbrousit, a rázem bude vypadat masiv jako nový. Je však třeba se o nábytek z masivu dobře starat. Používání vosků a jiných přípravků pro péči o dřevo mu prospěje – výrazně vystoupí barva, zejména u typu jako sheesham, a zároveň horní vrstva ošetření poslouží jako přirozená ochrana. Dřevo samo o sobě neobsahuje žádné přidané látky, které by jej vyživovaly. Z tohoto důvodu je na vás, abyste na něho dbali. Na jednu stranu je třeba věnovat čas údržbě, na druhou stanu máte jistotu, že se jedná o zdravotně nezávadný materiál, ze kterého se neodpařují:

  • Barvy
  • Laky
  • Formaldehydy (používané pro spoje nekvalitních dřevotřísek)

Jedinečný design

Masivní nábytek je jedinečný svým vzhledem. Jedná se o velice působivý a efektivní prvek každého bydlení, který je nadčasový a ani s přibývajícími roky neztratí na svém krásném vzhledu. Umělé materiály se sice úspěšně snaží napodobit vzhled dřeva, ale originál je jen jeden. Pravý dřevěný nábytek je nezaměnitelný i díky své typické vůni.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *