Proč je dobré pořídit domácí vodní filtr?

vodní filtrMožná se vám může zdát, že filtrování vody je dnes zcela zbytečné. Kvalita vody je přece jen přísně hlídána, a proto nemáte obavy z toho, že byste používali vodu závadnou? Ačkoli teče z našich kohoutků voda víceméně bezpečná, nemusí všem zcela vyhovovat, co se týče chuti, ale i svým složením. Ne všude je totiž voda zcela čistá a dostatečně kvalitní. Než se dostane do našich domácností, zpracovává se, čistí a při cestě vodovodním potrubím může na sebe navázat různé nečistoty. Naše voda tak může často obsahovat těžké kovy, jako je hliník, měď, olovo, usazeniny z potrubí, organické nečistoty, chlór, ale i nadbytek minerálů, což nemusí být vždy plusem.

Voda z vodovodu nemusí být kvalitní

Pokud vám jde o zdraví vaší rodiny, určitě pečlivě vybíráte potraviny, které budete konzumovat a jinak tomu není ani s vodou. Právě od pitné vody byste měli požadovat tu nejvyšší kvalitu, protože lze říci, že pitná voda je tou nejdůležitější. A jak už bylo řečeno, voda z vodovodu obsahuje látky, které ovlivňují jak chuť, zbarvení, ale může i zapáchat, protože v ní třeba je zrovna příliš chlóru. V současné době se většina českých domácností potýká rovněž s tvrdou vodou, která má za následek tvorbu vodního kamene. I z toho důvodu nám nefiltrovaná voda tolik nechutná a ovlivňuje chuť nápojů, které si doma připravujeme, např. kávu nebo čaj. Jestliže chcete přesně vědět, jak kvalitní voda teče z vašich kohoutků, můžete si nechat udělat např. rozbor vody.

Nicméně je pro zdraví vaší rodiny vhodnější a rozhodně lepší voda filtrovaná.

Jaké jsou výhody filtrované vody?

Filtrace vody má několik výhod:

  • voda má lepší kvalitu i chuť – budete pít lepší a zdravější ionizovanou vodu,
  • zamezíte tvorbě vodního kamene, čímž prodloužíte životnost svých spotřebičů a vy nebudete muset pracně odstraňovat viditelné následky vodního kamene,
  • uspoříte, neboť nebudete muset kupovat balenou vodu, která je mnohem dražší,
  • chráníte i životní prostředí.

Domácí vodní filtr myslí na vaše zdraví

Praktickým doplňkem kuchyně, který zatočí s nekvalitní vodou, se může stát domácí vodní filtr. Díky vodními filtru se vám bude filtrovat voda a vy tak budete pít lepší ionizovanou vodu, která je pro vaše tělo zdravější. Filtr na vodu lze krásně schovat pod kuchyňskou linku nebo namontovat do většího zásuvného modulu. Zároveň jsou však vodní filtry vyráběny v atraktivním designu, takže i kdyby jste jej neměli možnost schovat, rozhodně se nestanou strašákem vaší kuchyně.

Typy vodních filtrů

Podle typu filtrace rozlišujeme několik vodních filtrů:

  • aktivní uhlí – vodní filtry s aktivním uhlím patří mezi oblíbené. Odstraňují chlór a další chemické látky. Zlepšují chuť i vůni vody. Aktivní uhlí zanechává ve vodě potřebné minerály a stopové prvky. Neporadí si však s bakteriemi a některými viry.
  • iontová výměna – pro naše zdraví je důležité, aby voda obsahovala určité minerály, ale pokud je příliš jednoho minerálu a méně jiných, taky to není dobře. Obsah minerálů však vyrovnávají iontové výměny. Pak je voda jemnější, chutnější i zdravější. Filtr, který používá pouze iontovou výměnu však neumí odstranit chemikálie.
  • reverzní osmóza – v tomto případě se odstraní z vody vše, i důležité minerály a soli. Reverzní osmóza nepropustí žádné chemikálie, mikroorganismy ani anorganické sloučeniny.

Ideální je pořídit filtr na vodu, který kombinuje zmíněné typy, neboť tak je voda nejchutnější a nejzdravější. Několik typů vodních filtrů nabízí společnost Profi voda, stačí nahlédnout na internetové stránky a projít si jejich nabídku. V případě potřeby se můžete na prodejce obrátit a společně najdete řešení, které je pro vaši domácnost nejvhodnější.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *