Proč si postavit dřevostavbu? Výhody dřevěného typu bydlení

dřevostavby

Možná i vy se budete v nejbližší době rozhodovat, zda se pustit do výstavby zděného domu nebo dřevostavby. Proč si vybrat druhou ze zmíněných možností? Máme fakta.  

Rychlost stavby

Nemáte v plánu stavbou nového domu zestárnout? V tom případě je dřevostavba ideálním řešením. Na rozdíl od klasického zděného domu v tomto případě zcela odpadá nutnost nechat dům po jednu zimu vymrznout. Stavba dřevostavby se pak časově pohybuje v rámci týdnů nebo měsíců, vše záleží na složitosti dané stavby. 

Materiál a jeho izolační vlastnosti

Výborné izolační vlastnosti jsou velkou přirozenou devízou dřeva. Pro zateplení domu se samozřejmě využívá i dalších technologií, ale již v době, kdy si zvolíte dřevostavbu, můžete mít jistotu, že teplo domova vám nikam neuteče. Navíc je možno na stavbu domu a jeho zateplení čerpat štědré státní dotace. 

 Zdraví a ekologie

Dřevostavby se vyznačují příjemným vnitřním klimatem, kdy bylo prokázáno, že dřevo dokáže samo regulovat absorbování a uvolňování vlhkosti uvnitř celého domu. V případě, že se rozhodnete pro dřevostavbu, tak také oproti zděnému domu výrazně snížíte svou ekologickou stopu. Dřevo je totiž obnovitelný přírodní zdroj. 

Dlouhá životnost stavby

O tom, jak dlouho dokáží stavby ze dřeva stát, vás nejlépe přesvědčí výlet po naší krásné vlasti, kde navštívíte nejen skanzeny a muzea v přírodě, ale také roubenky uvnitř vesnic a měst, nebo dřevěné kostely, které se v České republice nacházejí. Stavby ze dřeva mají srovnatelnou životnost, jako stavby zděné. 

Šetření financí

Stavba domu ze dřeva trvá velmi rychle, navíc se již ihned po sestavení domu můžete do prostor nastěhovat. Odpadají vám tak náklady spojené s bydlením v době než se vaše vysněné bydlení realizuje. Úsporu, tentokrát trvalou, představuje volba dřevostavby také co se nákladů na energie týče. 

Dřevostavby jsou vhodným způsobem bydlení pro jednotlivce, páry i velké rodiny.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *