Prodlužte si koupací sezónu

zahradní bazén

S úsměvem na rtech vzpomínáte na dovolenou u moře, kde jste se koupali, anebo jen na pravidelné návštěvy plováren a aquacenter, kde jste si mohli pohodlně zaplavat, vyblbnout se ve vodě s dětmi a trávit čas trochu aktivnějším sportem? Nemusíte jen vzpomínat, vodní hrátky si můžete dopřát téměř po celý rok. Stačí se jen správně rozhodnout a vybrat si vhodný bazén s adekvátním zastřešením a sezónní koupání bude minulostí!

Cenově dostupné zapuštěné bazény

Moderní plastové bazény můžete pořídit v několika variantách řešení. Nabízí se zapuštěné modely bez zastřešení, které jsou vhodné pro letní měsíce. Zároveň jsou však vkusným zkrásněním vaší zahrady. Kvalitní, certifikované plastové materiály jsou určeny pro bazény a nádrže i jímky a mohou se pochlubit životností okolo čtyřiceti let. Plast používaný pro výrobu bazénů se vyznačuje vysokou pevností, stálobarevností a odolnými vlastnostmi, které nenarušují ani změny teplot, mráz či silné sluneční záření. Plast navíc umožňuje tvarovat bazény do požadovaných oválů a obdélníků, což umocňuje celkový luxusní dojem výsledného projektu výstavby bazénu. Zahradní bazén mívá zpravidla hloubku okolo 120 až 150 centimetrů, ale vždy záleží na individuálních požadavcích klienta. V průměru se rozměrově bazény na zahradu pohybují až do rozměrů 9 × 4 metry, což jsou rozměry slibující kvalitní plavání i vodní zábavu více lidí.

Chytré zastřešení

Jak již bylo řečeno, koupací sezónu vám pomůže prodloužit zastřešení. I tady smíte volit z mnoha designů od nízkých půlkruhových zastřešení přes hranaté tvary a vysoké segmenty zastřešení pro pohodlný pohyb v okolí bazénu. Pro zastřešení se využívá vysoce odolná a stabilní hliníková konstrukce v kombinaci speciálně vyvinutých a zakázkově řešených profilů. Výsledná podoba zastřešení je opatřena povrchovou úpravou ve stříbrných nebo bronzových tónech. Kromě výplní a profilů stojí za zmínku samotné kolejnice, jež tvoří unikátní profily s odlišnou šířkou pro pohodlnou manipulaci i údržbu.

plastové bazény

Zastřešení plní hned několik funkcí najednou. Zejména se jedná o tu bezpečnostní, protože brání spadnutí dětí či zvířat do vody. Proto by mělo být zastřešení automatickou volbou pro rodiče i majitele domácích mazlíčků. Jedná se totiž o výhodnou investici, která vám mimo jiné garantuje téměř nulové znečištění okolními stromy a rostlinami či hmyzem. Navíc se zastřešení podílí na udržování tepla a tím pádem se budete moci koupat poměrnou část roku beze strachu z ledové vody.

Ať už se rozhodnete pro zahradní bazén se zastřešením či bez něj, dobrou zprávou pro vás bude skutečnost, že své rozhodnutí nemusíte dokládat stavebním povolením. Získáte tak skvělý nástroj pro trávení volného času s rodinou, investování do vlastní nemovitosti a pozemku a samozřejmě během léta zjistíte, že nepotřebujete dovolenou u moře, protože vám stačí vaše zahrada.

Když se rozhodnete pro svůj bazén

Gratulujeme! Jakmile se rozhodnete pro zapuštěný bazén, začněte jeho přípravami a následnou realizací. Zvažte všechny možnosti a také velikosti vyhovující velikosti vaší zahrady. Je totiž pouze na vás, zda rozlohu zahrady vyplníte velkým bazénem, popřípadě hledáte kompromisní řešení pro koupání, aby vám zároveň zůstal dostatečně velký plácek pro vaše rostliny, zábavu či dětské hřiště. Při rozhodování o umístění nového bazénu nezapomeňte myslet rovněž na prostor pro bezpečný přístup, filtrační sadu a neopomíjet též bezpečnost.

Jaký bazén vybrat?

Na českém trhu se pohybuje několik předních lídrů, mezi nimiž najdete také bazény akce za atraktivní ceny. Kromě dostupných cen bazénových setů můžete výrazně ušetřit za dopravu po České republice zdarma a další výhody. Velmi oblíbeným benefitem je zdarma filtrační písek, tepelná izolace dna bazénu, vysavač bazénu či tester bazénové vody. Vyberte si svůj bazénový set a splňte si sen, který posune nejen váš aktivní život o úroveň výše, ale samozřejmě posílíte i své společenské postavení a navíc zhodnotíte svou nemovitost.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *