Realitní fond Davida Rusňáka bude více otevřen široké veřejnosti

DRFG Davida Rusňáka

Český investor obecně upřednostňuje konzervativní a stabilní typ investic. Nejen proto jsou nemovitosti velmi oblíbeným investičním nástrojem. DRFG Davida Rusňáka se z toho důvodu rozhodla vytvořit nemovitostní fond Czech Real Estate Investment Fund, který obsahuje převážně komerční dluhopisy se zajímavým výnosem.

Nemovitostní fond bude otevřen široké veřejnosti

Přijetí fondu bylo více než pozitivní. Za první rok provozu se do něj podařilo zakoupit nemovitosti v hodnotě 963 milionů korun, to je velmi dobrý start. Výhodou je také nízká konkurence, která je zatím neměnná. Fond cílil zejména na kvalifikované investory, po změnách v legislativě se minimální investice posunula dolů a DRFG nakonec získala povolení České národní banky nabízet jej i retailové klientele.

Právě probíhá jednání o snížení minimálního vkladu z 10 000 Kč na ještě nižší částku a zpřístupnění fondu široké veřejnosti. Ta by díky tomu mohla provádět pravidelné vklady.  

Vývoj na trhu kolektivního investování

Investiční trh neprodělal od roku 2008 žádnou větší hypoteční krizi. Situace je proto klidná, ale stále ještě křehká. Česká ekonomika je na vzestupu, lidé jsou bohatší a mají volné finanční prostředky, které se snaží chytře využít. O ekonomiku se více zajímají a zvyšují si svoji finanční gramotnost. Peníze chtějí spravovat efektivně a uvědomují si, že banka není jediná instituce, která se o jejich úspory postará. Proto začínají využívat nástrojů kolektivního investování.

V investiční skupině Davida Rusňáka vzrostla částka investovaná klienty o desítky procent a celkově se výrazně zvýšila tuzemská i zahraniční klientela. DRFG je díky tomu věrohodným a bonitním investičním partnerem.

Klienti DRFG nejčastěji investují prostřednictvím nemovitostí, lékárenství, telekomunikací i energetiky. Skupina Davida Rusňáka nabízí dluhopisy napříč celou skupinou DRFG se zhodnocením 5,5, 6,5 a 7,5 %. Příjemné zhodnocení 4,5, 5,5 a 6,5 % přináší také dluhopisy Telco.

Sdílet článek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *